Parapiyasasi.net
Asya borsalarında ABD borç tavanına ait telaşlar ile karışık seyir
Yazar: -15 Mayıs 2023
2

Asya-Pasifik piyasaları, ABD borç tavanına ait tasalar ve hayal kırıklığı yaratan ekonomik bilgilerle beslenen üç büyük ABD endeksinden ikisinin arka arda ikinci defa kayıp kaydetmesinin akabinde karışık süreç görüyor.

Tayland’ın para ünitesi, ülkenin muhalefet partisinin yaklaşık on yıllık idaresi sona erdirerek genel seçimlerinde galibiyet elde etme yolunda ilerlemesiyle dolar karşısında güçlendi.

Ülkenin Set Composite’i Pazartesi günü açılışta kısa müddetliğine yüzde 0,3’ten daha yüksek süreç gördü ve en son yüzde 0,2’den daha düşük süreç gördü. Tayland’ın gayri safi yurtiçi hasılası yıllık yüzde 2,7 ile beklenenden fazla büyüdü.

Avustralya’dan S&P/ASX 200, Güney Kore’den Kospi ve Kosdaq sırasıyla yüzde 0,52 ve yüzde 1,61 ile birlikte yüzde 0,17 düştü. Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,4 yükselirken Topix de Pazartesi günü yüzde 0,49 yükseldi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi marjinal düşüş yaşarken, anakara Çin piyasaları karışıktı. Shanghai Bileşik Endeksi yüzde 0,82 düştü, lakin Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,11 yükseldi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar