Parapiyasasi.net
Bakan Nebati: Yerli ve katma pahalı üretimi artırmak için çalışıyoruz
Yazar: -25 Mart 2023
9

Nebati, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye İktisat Modeli kapsamında, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat artışları gayelerine ulaşmak için kredilerin üretken alanlara yönlendirilmesine ve gerçek bölümün uygun şartlarda finansmana erişimine değer verdiklerini bildirdi.

Bu kapsamda, Hazine Dayanaklı Kefalet Sistemi’ni etkin bir formda kullanmaya devam ettiklerini, selektif kredi siyasetleriyle sürdürülebilir büyümeyi desteklediklerini vurgulayan Nebati, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Diğer taraftan, bayanlarımıza kapsamlı programlar, teşvik ve takviyeler sunarak olumlu ayrımcılık uygulamayı kesintisiz sürdürüyoruz. 2023 Ocak ayı prestijiyle, bayanların ülkemizde işgücüne iştirak oranı yüzde 36,1 ile tarihi yüksek düzeylerde seyretmeye devam ediyor. Selektif kredi siyasetlerimizin yanı sıra model kapsamında attığımız öteki adımlar ve güzelleşen yatırım ortamımızla birlikte, girişimcilik ekosistemimizi güçlendiriyor, yerli ve katma kıymetli üretimi artırmak ve global kıymet zincirindeki pozisyonumuzu her geçen gün daha ilerilere taşımak için çalışıyoruz. Bu çerçevede, Togg başta olmak üzere, elektrikli araç ekosistemi, savunma sanayi, güçte dışa bağımlılığı azaltan yatırımlar ve güç teknolojileri üretimi üzere alanlarda elde ettiğimiz büyük muvaffakiyetleri daha da ileriye taşıyarak Türkiye Yüzyılı’na itimatla, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar