Parapiyasasi.net
Bayan derneklerinden zelzele bölgesine ‘Mor Yerleşke’
Yazar: -02 Mart 2023
33

Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu (TKDF) zelzele bölgesine yönelik Mor Yerleşke projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında, emzirme odaları, çocuklar için aktivite alanları, ruhsal danışmanlık üzere dayanakları barındıracak yapılar ile sarsıntıdan etkilenen bayanların, çocukların, yaşı nedeniyle bakıma gereksinim duyanların, engelli bireylerin şartlarının güzelleştirilmesi hedefleniyor.

Ayrıca, temel gereksinimlerin sağlanarak psikososyal açıdan inançlı alanlar yaratılması planlanıyor.

Projeye dayanak veren Boyner Küme İdare Konseyi Üyesi Ümit Boyner, “İlk etapta 14 adet ile takviye olunan ve birincisini Kahramanmaraş’ta hayata geçireceğimiz rehabilitasyon ünitelerinin sayısını çoğaltmak, daha çok bayanın ve çocuğumuzun hayatına dokunabilmek ismine herkesi projeye dayanak vermeye davet ediyoruz” dedi.

“Kadın güzelleşirse dünya iyileşir”

Dünya Bayanlar Günü’nü bu mevzuda seslerini daha gür çıkardıkları bir gün olarak ele aldıklarını aktaran Boyner, izleri kalacak olsa da yaralarını birlikte sarabileceklerine ve daima birlikte iyileşebileceklerine inandıklarını belirtti. Boyner, “Bu yıl 8 Mart Bayanlar Günü’nü bu inançla, umutla tekrar kuracağımız gelecek hayaliyle karşılıyoruz. Zira biliyoruz ki bayan güzelleşirse dünya iyileşir” sözlerini kullandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar