Parapiyasasi.net
BDDK Başkanı Yeni Kredi Düzenlemelerini Anlattı
Yazar: -20 Nisan 2020
2

BDDK Başkanı Yeni Kredi Düzenlemelerini Anlattı

BDDK Başkanı olan Mehmet Ali Akben, korona virüs nedeni ile yürütülen ekonomik mücadele kapsamında, krediler için getirilen düzenlemelerin detaylarını paylaştı. Konuyla alakalı soruları da yanıtlayan Mehmet Ali Akben, bu düzenlemeler sayesinde reel sektörün ihtiyacı olan finansman imkanlarına daha rahat bir şekilde erişebileceklerini ifade etti.

Yeni Düzenleme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani BDDK tarafından kredilere yönelik yeni düzenleme yapıldı. Bu kapsamda 1 Mayıs 2020 tarihinden başlamak kaydıyla haftalık bazda Aktif Rasyosu hesaplamalarının formülü yeniden ve tekrar düzenlendi. Bu karar ile sistemin daha etkin çalışması için gerekli adımlar atılmaya başladı.

bddk başkanı
bddk başkanı

Ekonomiye Olumsuz Etkiler En Az Seviyeye İndirilecek

BDDK tarafından yapılan düzenleme ile korona virüsün ekonomiye yönelik olumsuz etkilerinin en az seviyeye indirilmesi ve bankaların elinde bulunan kaynakların daha etkili bir şekilde kullanılması amaçlanıyor. BDDK Başkanı, bu düzenlemelerin bankaların yaptıkları tavsiyelere uymaması üzerine ilan edildiğini de açıkladı. Yine Mehmet Ali Akben açıklamasında, gerçek anlamı ile bankacılık yapanların orta ve uzun vadede karlılıklarını yükselteceklerini de ifade etti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar