Parapiyasasi.net
Biden ile McCarthy görüşmesinden sonuç alınamadı
Yazar: -23 Mayıs 2023
6

McCarthy, bir saatlik toplantının akabinde Batı Kanadı’nın dışında, “Bence bu geceki atmosfer, tartıştığımız öbür gecelerden daha iyiydi” dedi.

Toplantı birebir vakitte müzakere takımlarına de yardımcı oldu. McCarthy ismine müzakere eden GOP Temsilcisi Patrick McHenry, “Müzakere takımında bize Kongre’den geçebilecek bir pakete ulaşmak için muhtaçlığımız olan detayların biraz daha fazlasını anlattı” dedi. Her iki taraf da temerrütten kaçınmak için siyaset üstü bir muahedeye gereksinim olduğunu vurgulamaya devam etti.

McCarthy, Biden ile 1 saatten uzun süren görüşmesinin akabinde yaptığı açıklamadı, müzakerecilerin gece boyunca çalışmaya devam ederek ortak bir taban bulmaya çabalayacaklarını tabir etti. Lider Biden’in bütçe açığını varlıklı kesitlere vergileri artırarak bütçe açığını kapatmayı planladığını düşünmek istemediğini de söz etti.

McCarthy gelecek haftaya kadar bir yasanın Kongre’den geçirilmesinin “hala mümkün” olduğunu da vurguladı.

McCarthy, Biden’ın temkinli optimistliğini paylaştı. “Bence günün sonunda ortak bir yer bulabilir, iktisadımızı güçlendirebilir, bu borcu kapatabiliriz lakin daha da değerlisi bu hükümetin enflasyonu düşürmesi, Çin’e olan bağımlılığımızı azaltması ve ödeneklerimizi yapması için tekrar harekete geçmesini sağlayabiliriz” sistem çalışması” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar