• YARIM ALTIN
  5.538,00
  % 0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9601
  % 0,14
 • € EURO
  28,7718
  % 0,17
 • £ POUND
  33,5391
  % 0,30
 • ¥ YUAN
  3,7098
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,2784
  % -0,13
 • BITCOIN/TL
  716499,612
  % 1,27
 • BIST 100
  8.118,75
  % 1,31

Bilgiçler Yapı’dan ticari işletmelerin muhtaçlıklarını karşılayacak akıllı proje

Bilgiçler Yapı’dan ticari işletmelerin muhtaçlıklarını karşılayacak akıllı proje

İstanbul’daki çarpık kentleşme, işletmelerin muhtaçlıklarını karşılamaları açısından birçok meseleye yol açıyor. Bilhassa kentin karmaşasının ortasında kalan işyerleri park yeri ve ulaşım sorunlarıyla uğraş ediyor. Hatta işletmeler sadece otopark yeri eksikliği sebebiyle müşteri kaybedebiliyor ve tedarik süreçlerinde aksaklık yaşıyor. İşlerinin kolaylaşmasını isteyen işletmeler ise yeni jenerasyon akıllı iş merkezlerine yöneliyor.

ali emre bilgic KImsAKTİM1, AKTİM2, AKTİM3 projeleriyle ticari gayrimenkul üretiminde büyük bir tecrübe elde ettiklerini belirten Bilgiçler Yapı İdare Heyeti Üyesi Ali Emre Bilgiç, İstanbul genelinde inşa edilen konutlar için uygulanan kentsel dönüşüm kadar, ticari üniterlerde de yenilemelere gereksinimi duyulduğunun altını çizdi. Bilgiç, “Bayrampaşa AKTİM Çarşı projemiz, her iş modeline uygun ticari dükkanlar ve çağdaş ofislerden oluşuyor. Gerek mimari yapısı, gerek toplumsal donatı alanları, gerekse 32.000 m2 büyüklüğünde kapalı otoparkıyla bölgeye yesyeni bir soluk kazandıracak. İnşaat teknikleri, güç verimliliği, güvenlik sistemleri ve fonksiyonellik bakımından çoktan miadını doldurmuş birçok ticaret merkezinin her bakımdan günümüze modernize edilmiş haliyle işletme sahiplerine derin bir nefes aldıracak.”

“İstanbul’daki şirketler dağınık yerleşim nizamına sahip”

İstanbul’un merkezi ilçelerinde konumlanan esnaf, KOBİ ve üreticinin dağınık bir biçimde faaliyet gösterdiğini söyleyen Bilgiçler Yapı İdare Heyeti Üyesi Ali Emre Bilgiç, dükkanları kentsel dönüşüme giren esnaf ya da şirketlerin son devirde toplu işyeri arayışında olmasından yola çıkarak Bayrampaşa’da akıllı ticaret merkezi kurmaya karar verdiklerini tabir etti.

Bugüne kadar edindikleri deneyimlerden hareketle Bayrampaşa’da hayata geçirecekleri AKTİM Çarşı projesinin ustalık projesi olarak isimlendirdiklerini söyleyen Ali Emre Bilgiç, “Bilgiçler Yapı olarak ticarethanelerinin stratejik pozisyonu, tedarik zincir idaresi, dağıtım ağı ve müşterilere ulaşım hususlarında kolaylık sağlıyoruz” dedi.

“7 yılda 7 milyar 100 milyon TL’lik gayrimenkul yatırımı yaptık”

2016’dan bu yana 7 milyar 100 milyon TL’lik gayrimenkul yatırımı yaptıklarını duyuran Bilgiçler Yapı İdare Şurası Üyesi Ali Emre Bilgiç, Bayrampaşa’daki AKTİM Çarşı isimli projelerinin işletmelere sunduğu avantajları şu formda sıraladı: “Proje, çağdaş, fonksiyonel ofis ve ticari ünitelerden oluşuyor. Projemizin planlama süreci, gereksinimlerin belirlenmesi ve tahlile ulaştırılması üzere evrelerle birlikte 1 yılda tamamlandı. Merkezi lokasyonu sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmeler için itibarlı bir ortam sunuyor. Öte yandan gelişmiş yangın sistemleriyle güvenliği de ön planda tutuyoruz. Bir öteki avantajımız ise projemizin toplu taşımaya yakınlığıyla ulaşım kolaylığı sağlaması. Ayrıyeten, konuk yahut müşteri kabulü için özel alanlar, lobi hizmetleri üzere ayrıcalıklar da mevcut. Bu sayede işletmeler, müşterilerine ve iş ortaklarına profesyonel bir iş ortamı sunabiliyor.”

”Yerli ve yabancı yatırımcılara cazip fırsatlar sunuyoruz”

Bayrampaşa projesiyle birlikte işletmelerin lojistik açıdan da birçok fırsat elde edeceğini belirten Bilgiçler Yapı İdare Heyeti Üyesi Ali Emre Bilgiç, “Aynı vakitte yeni jenerasyon mimarisiyle de iş yapma süreçlerini kısaltacak imkanlar yaratıyoruz. Zira yapımız kent merkezine, otoyollara ve havalimanlarına epeyce yakın. Ticari ünitelerimiz, yerli ve yabancı yatırımcılar için de birçok açıdan cazip. Yatırımcılar, ticari ünite satın aldıklarında projenin bulunduğu bölgenin potansiyeli, ticari talep ve rekabet üzere faktörleriyle avantaj kazanıyor” tabirlerini kullandı.

Bilgiçler Yapı İdare Konseyi Üyesi Ali Emre Bilgiç, kelamlarını şu formda sonlandırdı: “Bilgiçler Yapı olarak deneyimimiz, kesimdeki prestijimiz ve evvelki projelerdeki başarımızla yatırımcılarımız ortamızda inanç bağı oluşturuyoruz. Şu an projemize talep gösteren yatırımcılarımızın birçoğu evvelden projelerimizden yatırım yapan iş insanlarından oluşuyor. Bugüne kadar Göl İstanbul ve Minas Park projelerimizle 97 villa ve 72 konut projesinin teslim süreçlerini tamamladık. Son 7 yılda 75 bin metrekare konut, 141 bin metrekare ticari ünite hayata geçirdik. Yatay mimariyi kullanarak az katlı konut projeleri için arazi arayışları sürdürürken, Yeşilköy, Florya ve boğaz sınırına 3,5 milyar TL’lik bir yatırım bütçesi ayırdık.”

YORUMLAR YAZ