Parapiyasasi.net
Binance Türkiye Genel Müdürünün “MİCA” değerlendirmesi
Yazar: -25 Nisan 2023
9

Avrupa Parlamentosu’nun yeni kripto lisanslama sistemi ve para transferi kurallarını kapsayan MiCA’nın uygulanması oy birliğiyle kabul edildi. Dünyanın başkan blokzincir ekosistemi ve kripto para altyapısı sağlayıcısı Binance ise kripto dünyasında yaşanan ve 2024 yılı içerisinde devreye alınması öngörülen bu gelişmeyi olumlu karşıladı.

Konuyla ilgili toplumsal medya hesabından açıklamalarda bulunan Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Bu gelişme, dünyanın en büyük pazarlarından birinin, kullanıcıları korumak ve yeniliği desteklemek ismine kripto için özel düzenlemeler getirdiği manasına geliyor.

“Çalışmalarımızda ayarlamalar yapmaya hazırız”

İnce detaylar kıymetli olacak fakat genel olarak bunun topluca karşılaştığımız zorluklara pragmatik bir tahlil olduğunu düşünüyoruz. Artık AB’de kripto borsalarının faaliyet göstermesi için oyunun net kuralları var. Tam uyumlu bir pozisyonda olmak için önümüzdeki 12-18 ay içinde çalışmalarımızda ayarlamalar yapmaya hazırız” halinde konuştu.

Binance Türkiye Genel Müdürü Mücahit Dönmez ise değerlendirmesinde; “Binance hem küresel kapsamda hem de ülkeler özelinde tam ahenk ismine regülasyonların geliştirilmesini ve düzenlemeleri her vakit takviyeler pozisyonda olmuştur.

AB kapsamında yaşanan bu olumlu gelişmeyle de kripto para borsalarının günümüzdeki geçerliliği devletler ve kurumlar nezdinde de kabul edilmiş oldu. Bu gelişmenin bölüm açısından epeyce değerli bir mihenk taşı olduğunu düşünüyorum ” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar