• YARIM ALTIN
  5.515,00
  % -0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0110
  % 0,04
 • € EURO
  28,8706
  % 0,10
 • £ POUND
  33,6791
  % 0,17
 • ¥ YUAN
  3,6862
  % -0,81
 • РУБ RUBLE
  0,2816
  % 0,13
 • BITCOIN/TL
  734173,148
  % -0,20
 • BIST 100
  7.719,82
  % -0,82

Bitcoin Gold Coinbase

Bitcoin Gold Coinbase

Bitcoin Gold Coinbase

Bitcoin Gold Coinbase, Dünyayı kripto para sistemi ile tanıştıran ve günümüzde de bu piyasanın 50% oranından fazlasına sahip olan bir kripto para birimi olan Bitcoin’ in farklı alt kripto para birimleri de bulunuyor. Son dönemlerde adı sıkça öne çıkan kripto para birimlerinden birisi olan Bitcoin Gold, mevcut Bitcoin protokolüne ilişkin farklı bir alternatif versiyonu olma niteliği taşıyor. Son derece hızlı gelişen kripto para piyasasının bel kemiğini oluşturan Bitcoin’ in alternatif bir protokolü olarak isimlendirilen Bitcoin Gold Coinbase listelerinde listelenmeye başladı.

Bitcoin Gold Nedir?

Son yılların en başarılı ve en büyük kripto para borsalarından birisi konumunda bulunan Coinbase, geniş kripto para marketi ile tüm yatırımcılara geniş alternatifler sunuyor. Bitcoin Gold Coinbase listelerinde yayınlanan en başarılı kripto para birimlerinden birisi konumunda bulunuyor. Temel olarak Bitcoin blok zinciri (blockchain) içerisinde yer alan 491.407 numaralı bloktan başlayacak şekilde, söz konusu zincir protokolüne farklı (alternatif) bir versiyon şeklinde Bitcoin Gold piyasaya sürüldü. Bitcoin Gold olarak isimlendirilen bu yeni versiyonun kısaltması ise (BTG) şeklindedir. Ani şekilde milyarlarca dolar seviyesinde bir değer meydana getirmiştir.

Temel olarak madencilik (mining) işlemlerinin daha stabil ve daha etkili hale getirilmesi amacı ile en yüksek kuvvete sahip olan maden cihazlarının kullanımının önlenmesi ile madencilikte yeni bir sistem yapısı oluşturulması hedefleniyor. Ayrıca bu yeni sistem dahilinde daha fazla yatırımcı sayısına ulaşılması ile ürün sunumunu gerçekleştiren devasa uluslararası şirketlerin ağ üzerinden çıkartılması hedefleniyor. Bu şekilde iddia edilen ağ üzerinde yaratmış oldukları yüksek seviyeli etkinin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Bitcoin Gold Coinbase kripto para borsasında en fazla tercih edilen kripto para birimlerinden birisi konumunda bulunuyor.

Bitcoin Gold Coinbase
Bitcoin gold ve Coinbase

Bitcoin Gold ve Coinbase İlişkisi

ABD merkezli olarak faaliyet gösteren dünyanın en güçlü ve en başarılı kripto para borsalarından birisi olan Coinbase ile Bitcoin Gold arasında son derece sarsıntılı bir ilişki bulunuyor. Dünyanın her köşesinden yatırımcıların tercih ettiği bir kripto para borsası yapısına sahip olan Coinbase tarafından Bitcoin Gold için beklenmeyen açıklamalar geldi. Özellikle de Bitcoin Gold Coinbase tarafından desteklenmiyor.

Yatırımcılarda büyük şaşkınlık yaratan gelişmelere göre Bitcoin Gold Coinbase desteği alamamasının nedeni de açıklandı. Coinbase bünyesinde, geliştiriciler tarafından incelenmesi amacı ile kamu ile açık şekilde paylaşımın gerçekleştirildiği Bitcoin Gold’ a destek verilmiyor. Bunun nedenini ise Bitcoin Gold açısından tercih edilen söz konusu yöntemin son derece ciddi seviyede bir güvenlik riski meydana getirdiği iddia ediliyor.

bitcoin gold 0
Bitcoin Gold Güvenilir mi ?

Bitcoin Gold Güvenilir Mi?

Bu gelişmeler ile birlikte dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından birisi olan Coinbase üzerinde de bu gelişmelere ilişkin uyarılar bulunuyor. Yani Bitcoin Gold Coinbase sayfasına girildiğinde güncel Bitcoin Gold değer bilgisinin yanında uyarı yazısı olarak ‘Coinbase’ nin Bitcoin Gold’ u desteklemediği’ belirtiliyor. Bu şekilde yatırımcıların Coinbase güvencesi çerçevesinde Bitcoin Gold yatırımları gerçekleştirmesinin önüne geçiliyor. Her zaman yatırımcıların güvenli, hızlı ve kaliteli kripto para işlemlerini gerçekleştirebilmesini hedefleyen bir sistem yapısı oluşturan Coinbase tarafından kamuya açık şekilde açıklanan Bitcoin Gold için bu yaklaşım aslında çok sürpriz bir durum değildir.Geliştiricilerin incelenmesi amacı ile kamuya açık şekilde Bitcoin Gold’ un paylaşımının yapılmasının günümüzün bilişim teknolojisinin hakim olduğu dünyasında bir kripto para birimi için oluşturabileceği güvenlik zafiyetleri en genel yatırımcılar tarafından dahi öngörülebilir bir durumdur. Dolayısı ile Coinbase tarafından Bitcoin Gold için oluşturulan bu tutum pek de önemsiz bir durum değildir. Ancak gelecek dönemde ne gibi gelişmelerin yaşanacağını belirleyebilmek pek de kolay değil.

YORUMLAR YAZ