Parapiyasasi.net
Bitcoin Hasthagi Piyasada Olay Oldu
Yazar: -05 Şubat 2021
6

Bitcoin 2013 yılında kuruculuğunu Satoshi Nakamoto’nun yaptığı bir elektronik para birimidir. Diğer yatırım içerikli döviz cinsleri gibi resmi bir kuruluş ya da merkez bankası gibi bir birime bağlı olmayan bu elektronik para birimi değişen ve gelişen dünyada gittikçe değer kazanmaya başlamıştır. Bir kriz dönemi sonrası piyasa giren Bitcoin çoğu uzmanın tutunamaz yorumunun aksine gün geçtikçe değer kazanmış ortada fiziksel olarak bir para bulunmadığı için çoğu yatırımcı yatırım yapmakta çekinse de çok kısa sürede büyümeyi başarmıştır.

Şimdilerde ise Bitcoin’in ismi dünyada ünlü mühendis Elon Musk ile anılıyor. Elon Musk’ın bir sosyal medya platformunda profiline #Bitcoin yazısını eklemesi ile elektronik yatırım aracı olan Bitcoin’İn hisseleri 36 Milyonu aştı. Zaman zaman ülkelerde meydana gelen siyasi değişiklikler, darbe nitelikli girişimler gibi konulardan etkilenen para piyasaları dünyanın nabzını tutan bu tür ünlü isimlerin yapacakları en küçük girişim ya da paylaşımlarda da piyasayı hareketlendirmektedir.

Bitcoin Avantajları

Bitcoin’in dezavantajları olduğu gibi birçok avantajıda bulunmaktadır. En bilindik ve önemli avantajı diğer yöntemlere göre daha güvenilir olmasıdır. Ayrıca milyonlarca liralık yatırımınıza her yerden ulaşabileceğiniz cüzdan erişimi ile güvenle elinizin altında tutabilirsiniz. Bitcoin’in resmi bir kuruluşa bağlı olmaması sebebi ile hesabınızdaki bakiyeden kişi, kişiler, kuruluşlar ya da devletin bilgi sahibi olması mümkün değildir.Bu durum da bazı kullanıcılar tarafından avantaj olarak nitelendirilebilir.

bitcoin hasthagi piyasada olay oldu

Bitcoin Güvenilir midir?

Bitcoin’in güvenilirliğine avantajları konusunda zaten değinmiştik. Şimdi size bu elektronik paranın güvenilirliğinin alt yapısından biraz bahsedelim. Bitcoin yatırımına girişte bir sözleşmeye bağlı olduğunuz için yaptığınız tüm işlemler şifrelenecektir. Bu da maksimum güven seviyesi demektir. Bitcoin cüzdanınızı kaybetmeniz ya da Bitcoin hesabınızı kullandığınız bilgisayarınızın hackerlar tarafından hacklenmesi gibi kendi hatanız sebebi ile oluşacak güvenlik açıklarının dışında kullanılan sistem oldukça güvenlidir.

Sistemin sabit merkeze bağlı çalışmaması ve her işlemin farklı bilgisayarlar aracılığı ile onay alarak gerçekleşmesi gibi onay süreçleri de Bitcoin sisteminin güvenlik seviyesini artırmaktadır. Ayrıca geliştirilen özel sistemlerle hileli satın alımları da özel olarak engellenmiştir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar