Parapiyasasi.net
Bitcoin‘de Son Durum
Yazar: -11 Ocak 2021
8

Yılın ilk haftasını bitirmeye hazırlanırken, kripto para piyasalarında durum en yüksek hacimli birimi  olarak karşımıza Bitcoin artan kurumsal alımlarla çıkmakta 41,946 doları aşama yolunda ilerleyerek ve yeni zirveyi gördü. Bitcoin son günlerde 24 saatte yüzde 2.30 artışla 39,086.62 dolara yükselme yaşarken birimin haftalık kazancı da yüzde 33.06 olarak hesaplanmaktadır. Bitcoin son günlerde toplam piyasa hacmi 719.82 milyar dolardan artış göstermiş ve 730.8 milyar dolara yükselme göstermişti.

Kripto para piyasasında son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden 27 birimin değeri düştü ve düşenlerden 2 birim ilk 10 birimin arasında olduğu görülmekte.

Kripto para piyasasında toplam olarak hacim yaklaşık 20 milyar dolarlık artış ile 1 trilyon 42.23 milyar dolara yükselme göstermiş ve piyasada ise 24 saatlik işlem hacmi ile yaklaşık 25 milyar dolarlık düşüş ile birlikte 160 milyar dolara gerileme yaşamıştı.

Bitcoin‘de Son Durum

Piyasada toplam 8,218 kripto para birimi ile işlem görmüş ve 34,014 piyasada toplam hacminin yüzde 70’ini Bitcoin oluşturulmakta. Para piyasalarına kripto paraya olan artan ilgilinin yanı sıra kullanım alanlarına da yenileri eklenmekte. Dünyada büyük yankı uyandıran en büyük slot makinesi üreticisi ve müşterilerin şans oyunlarında kripto para kullanmalarını sağlayacak bir patent alarak önemli bir adım atmıştı.

Amerika birleşik devletlerinde, Patent ve Marka Ofisi ile kayıtlarda bahsedilen habere göre, International Game Technology (IGT) ile birlikte oyuncuların hesaplarında bir şans oyunu kuruluş hesapları ile yani kripto para transfer etmesine olanak sağlayacak bir sistem kurmak için patent alınmıştı. Bu şirketlerin, patent başvurusu sonucunda bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ether (ETH) ödemeleri ile kullanıcıların kendilerinin oluşturdukları kişisel cüzdanları ile hesaplarına bağlı cüzdanlarına kripto para transferi için yardımcı olmakta. Bu şirketlerin işlemleri sonrasında patent haberinin duyulmasıyla birlikte, IGT’nin slot makinelerini kullanan kişiler, nakit kullanmadan yaptıkları işlemler ile düzenlemek için onay almasının alması gündem oluşturmuştu. Bu şirket, sistemi ile açıklarken temasın azaltılması ile güvenli bir oyun deneyimi sunma iddiası ile bulunmuştu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar