Parapiyasasi.net
Borsa Tüm Zamanların Rekorunu Kırmayı Başardı
Yazar: -08 Şubat 2021
19

Yatırımcılar tarafından merakla takip edilen Borsa İstanbul bu günlerde ki incelemeler de BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,28 gibi bir değer kazancı yakaladı ve 1.569,35 puana ulaşarak şimdiye kadar ki bütün zamanların en yüksek kapanışını yapmayı başardı. BIST 100 endeksinin geçen seferki kapanışı incelendiği zaman o zamana göre 4,34 puan arttığı görülüyor. Aynı zamanda BIST 100 endeksinin toplam işlem hacmi de 29,9 milyar liraya ulaşmayı da başarıyor. Bankacılık endeksi de yüzde 0, 87 oranında bir değer kaybederek holding endeksini de yüzde 1,18 değer kandırıyor. Sektör içerisinde yer alan endeksler arasında en çok kazandıran yüzde ise 3,46 oranıyla turizm oluyor. Bunun yanı sıra en çok kaybettiren ise yüzde 2,33 oranıyla spor olmuştur.

Borsa Tüm Zamanların Rekorunu Kırmayı Başardı

Rekor Kırıldı!

Gün içerisinde yapılan gözlemlere dayanarak söylenirse BIST 100 endeksi dalgalı bir seyir izledi. Gün sonunda 0,28 değerinde yüzde kazanmayı başararak 1,569,35 puanı tamamlayıp şimdiye kadar ki bütün zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi. Analistler yaptıkları incelemeler sonucunda Covid-19 salgınından kaynaklı olan vakaların artması ve farklı ülkelerde meydana gelen yukarı yönlü hareketin sonucunda piyasada ki hareketliliğin pozitif yönde olduğunu bildirdi. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan Para Politikası Kurulu toplantısı ile birlikte faiz kararları da tüketici ile paylaşılarak tüketici güven endeksi, yurt dışında meydana gelen ise Avrupa Merkez Bankası ve Japonya Merkez Bankası tarafından faiz kararı en başta konuşulan konu olmak ile birlikte gündemi ve piyasayı da takip ettiği belirtilen ve bu yönde analiz yapan analistler, teknik olarak ise BIST 100 endeksinde 1,590 gibi bir seviyenin direnç olarak 1,540 destek konumuna sahip olduğu da belirlendi. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Politikası Kurulu yaptığı toplantıda AA Finans’ın hazırlamış olduğu beklenti anketinde yer alan ekonomistler, politika içerisinde ki faizin de sabit bir Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Politikası Kurulu yaptığı toplantıda AA Finans’ın hazırlamış olduğu beklenti anketinde yer alan ekonomistler, politika içerisinde ki faizin de sabit bir yol izleyeceğine dair tahminlerde bulundu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar