Parapiyasasi.net
Borsada Kazanmak
Yazar: -01 Şubat 2019
12

Borsada Kazanmanın Altın Kuralları

Borsa çok yönlü ve dengelerinin oldukça hassas davranışlar üzerine kurulu olduğu para piyasasıdır. Şirketlerin borsa piyasaları olduğu gibi kripto paraların da borsaları bulunmaktadır. Normal borsa piyasalarından biraz daha farklı işlemler ve işleyiş ile ön plana çıkan kripto para borsaları birçok yatırımcı için kazanç kapısı olurken aynı zamanda kayıp kapısı da olabiliyor. Peki kripto para borsalarında kazanan kişilerin ortak özellikleri neler? Bu borsalarda kazanmak için bazı kuralların olduğunu biliyor muydunuz?

KRİPTO PARA BORSALARINDA KAZANMANIN ALTIN KURALLARI

Kripto para borsalarında kazanmak istiyorsanız analitik olmanız, mantıklı davranabilmeniz, gündemi iyi takip edebilmeli ve kripto paraların kendi nezdinde meydana gelen gelişmeleri iyi bir şekilde takip edebilmelisiniz.

DUYGUSAL DAVRANANLAR KAZANAMAZ

Paranın duygusal bir yanı yoktur. Sizde para piyasası içindeyseniz duygusal olmanın size kazandırmayacağını unutmamanız gerekir. Alacağınız kripto paralarda isminin güzel olması, ortaya çıkış amacının güzel olması ya da bir kripto para taraftarlığı ile kazanç sağlamanız pek olası değildir. Alım satım işlerinizde tamamen mantıklı ve analiz yaparak alım satım yapmanız gerekmektedir. Bir kripto paranın ortaya çıkışı çok ulvi bir amaca hizmet etmesi, manifestosunun eğlenceli olması sizin o parayı almanız için bir kıstas değildir.

KAZANMAK KADAR KAYBETMEKTE VAR

Kripto para borsaları ya da başka borsalarda yatırımcı olan herkesin bilmesi gereken en önemli kural kazanmak kadar kaybetmenin de var olduğu. Yıllarca haberlerini duyduk kaybettiği paralar yüzünden psikolojisi bozulanlar ya da canınıza zarar verenleri… Unutmayın kaybettiğiniz miktar ya da daha fazlasını kazanabilirsiniz de. Bu nedenle bu işe girişmeden önce ilk etapta kendinizi bu fikre hazırlayın. Yatıracağınız para 5000 TL ise 10000 TL kaybetmiş olduğunuzu düşünün ve bu fikre alıştıktan sonra kripto para piyasalarına giriş yapın.

TAVSİYELERLE YATIRIM YAPILMAZ, ALIM SATIM YAPILMAZ

Kripto para piyasalarında yer alıyorsanız ya da başka borsalarda yer alıyorsanız alımını yaptığınız işlemlerin hakkında yorumları, analiz tahminlerini, tavsiyeleri merak etmeniz çok doğal. Bu konu hakkında araştırma yaparken birçok tanımadığınız kişilerden yatırım tavsiyeleri ya da size çok mantıklı gelen yorumları okuyacaksınız. Bu şekilde duygusal bir an ile karar vererek yatırım yapılmaz. Başkalarının yatırım tavsiyeleri ile yatırım yapmak, başkalarının her yanlışının sizin cebinizdeki paraya direk etkisi olacağını unutmayın.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Asabicocuk dedi ki:

    Elbette ki Borsada Kazanmakta var Kaybetmekte yani her zaman kazanamayabilirsiniz bu yüzden kulaktan dolma bilgilerle yatırım yapılması oldukça riskli ve bi o kadar da zararlı olabilir yinede siz bilirsiniz bu demek olmuyor ki kimseye güvenemezsiniz!

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar