Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, çiftçilerin beklediği müjdeli haber ile ilgili bilgi verdi. Bu ödemeyle çiftçiler krediye ihtiyaç duymadan üretim yapabilecek.

Çiftçilere Alım Garantisi Verilecek

Çiftçileri yakından ilgilendiren haberler peş peşe gelmeye başladı. Pancar ekiminden sonra yapılacak ekimlerde tohum, gübre ve nakit avans Türkşeker tarafından ödenecek. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. tarafından desteklenecek olan çiftçiler, sözleşmeli hububat üretimi yapacaklar.

Çiftçiler Krediye İhtiyaç Duymayacak

Korona virüs salgını sebebiyle yerli üretime ağırlık vermek isteyen Türkiye, çiftçileri rahatlatacak tedbir paketleriyle geleceğe yönelik umutların yeşermesine destek veriyor. Sözleşmeli üretim yapacak olan çiftçilere verilecek olan alım garantisi, önemli bir kazanç kapısı yaratıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgının altından başarıyla kalkmak için çalışan, çiftçi, işsiz ve emeklinin yanında yer alan Hazine ve Maliye Bakanlığı ihtiyaç halinde alınan tedbir paketlerini halka açıklıyor. Krediye muhtaç olmadan ekim faaliyetlerine devam edebileceklerini öğrenen çiftçiler tohum, gübre ve nakit avans desteğiyle bu sene rahat bir nefes alacak.