Parapiyasasi.net
Çiftçilerin Beklediği Müjdeli Haber Türkşeker’den Geldi!
Yazar: -23 Nisan 2020
12

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, çiftçilerin beklediği müjdeli haber ile ilgili bilgi verdi. Bu ödemeyle çiftçiler krediye ihtiyaç duymadan üretim yapabilecek.

Çiftçilere Alım Garantisi Verilecek

Çiftçileri yakından ilgilendiren haberler peş peşe gelmeye başladı. Pancar ekiminden sonra yapılacak ekimlerde tohum, gübre ve nakit avans Türkşeker tarafından ödenecek. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. tarafından desteklenecek olan çiftçiler, sözleşmeli hububat üretimi yapacaklar.

ciftcilerin bekledigi mujdeli haber
Çiftçilerin Beklediği Müjdeli Haber Türkşeker'den Geldi! 2

Çiftçiler Krediye İhtiyaç Duymayacak

Korona virüs salgını sebebiyle yerli üretime ağırlık vermek isteyen Türkiye, çiftçileri rahatlatacak tedbir paketleriyle geleceğe yönelik umutların yeşermesine destek veriyor. Sözleşmeli üretim yapacak olan çiftçilere verilecek olan alım garantisi, önemli bir kazanç kapısı yaratıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgının altından başarıyla kalkmak için çalışan, çiftçi, işsiz ve emeklinin yanında yer alan Hazine ve Maliye Bakanlığı ihtiyaç halinde alınan tedbir paketlerini halka açıklıyor. Krediye muhtaç olmadan ekim faaliyetlerine devam edebileceklerini öğrenen çiftçiler tohum, gübre ve nakit avans desteğiyle bu sene rahat bir nefes alacak.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar