Parapiyasasi.net
Çin’de bankacılara ‘hedonistik’ ömür usulü uyarısı
Yazar: -02 Mart 2023
7

Çinli yetkililerin finans bölümüne yönelik mikro-yönetim uygulamalarının son halkası bankacılara yönelik hayat stili ikazları içeren açıklama oldu.

Çin’in yolsuzlukla çaba müşahede komitesi yaptığı açıklamada Çinli bankacılardan “zihniyetlerine çeki nizam vermelerini”, “hedonistik hayat üslubunu bir kenara bırakmalarını” ve “Batı biçimini kopyalamaya son vermelerini” istedi.

Açıklama, Çin Devlet Lideri Şi Jinping’in hafta sonu Ulusal Halk Kongresi’nde iktidarını daha da pekiştireceği beklentilerini kuvvetlendiriyor.

Şi’nin Kongre’de güçlü yetkilerle donatılmış bir ekonomik ve finansal siyaset komitesini canlandıracağı ve bu komiteye kendisine sadık isimleri yerleştireceği belirtiliyor.

Pekin merkezli yatırım bankası Chanson & Co’nun Yöneticisi Shen Meng “Tüm bu gelişmeler tek şeye işaret ediyor: Çin Komünist Partisi iktisat ve finans çalışma hayatı dahil olmak üzere her şeyi yönetecek” değerlendirmesini yaptı.

Geçtiğimiz ay Çin finans dalında satın alma ve birleşmelere aracılık eden yıldız bankacı Bao Fan ortadan kaybolmuştu.

Şirketi China Renaissance evvel Bao Fan’a ulaşamadıklarını duyurmuştu. China Renaissance bu hafta yaptığı açıklamada ise Bao Fan’ın yürütülen bir soruşturmaya yardım ettiğini belirtmişti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar