Parapiyasasi.net
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRK-İŞ Genel Lideri Atalay’ı kabul etti
Yazar: -09 Mart 2023
8

AK Parti Genel Merkezi’ndeki kabul, basına kapalı gerçekleşti.

Görüşmede, Atalay’a TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak da eşlik etti.

Kabulün akabinde parti genel merkezinden ayrılırken açıklamada bulunan Ergün Atalay, görüşmelerinin ana başlığının 700 bin kamu emekçisini ilgilendiren 2023 yılı toplu iş kontratı olduğunu söyledi.

Buradan, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım ile görüşmeye gideceklerini belirten Atalay, “Bir an önce, seçimden önce, 700 bin personelin kamu kontratının bitmesini istiyoruz. Toplumun talebi bu, benim, TÜRK-İŞ idaresinin talebi bu.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Bakan Alim’e “bu mevzuyu görüşün” dediğini aktaran Atalay, “Yaklaşımı uygun olduğu için Çalışma Bakanına talimat verdi, oraya gidiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Atalay, bir soru üzerine, görüşmede seçimle alakalı bir bahsin gündeme gelmediğini kaydetti.

“Asgari fiyatla ilgili bir şey gündeme geldi mi?” sorusuna Atalay, “Onla ilgili bir şey konuşmadık. Gündem, süreksiz personel, bu hafta çıkar diye kestirim ediyoruz. Kamu mukaveleleri var. Bir de taşeronun takım beklentisi var, onları konuştuk.” karşılığını verdi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar