Parapiyasasi.net
Elon Musk piyasayı nasıl etkiliyor?
Yazar: -17 Şubat 2021
15

Elon Musk piyasayı nasıl etkiliyor? Pek çok kullanıcı bu sorunun cevabını son zamanlarda merak etmeye başladı. Aslında durum oldukça basit.

Elon Musk, Tesla ve SpaceX şirketi ile bilinen bir insan. Bu yılın başında bir anda dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, başarısına başarı katmayı sürdürüyor. Yaptığı ilginç olaylar ve attığı tweetler ile gündeme oturmayı başaran ünlü iş adamı, son zamanlarda piyasayı etkilemesi ile konuşuldu. Pek çok kişi Elon Musk’ın piyasayı nasıl bu kadar etkilediğini merak ediyor.

Elon Musk piyasayı nasıl etkiliyor?

Öncelikle yaşanan olaylardan bahsetmek istiyoruz. Elon Musk, attığı son adımlar ile birlikte GameStop, DogeCoin ve Bitcoin fiyatlarında bir değişikliğe sebep oldu. GameStop hisselerinin her ne kadar Reddit kullanıcılarının dayanışması ile alakası olsa da bazı kişiler Elon Musk’ın da bu konuda bir yorum yaptığı için bu iş ile ilgilendiğini belirtiyor.
Tesla ve SpaceX’in başında yer alan Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’da Dogecoin ile ilgili bir yazı atarak Dogecoin’in bir anda kat kat değer kazanmasını sağlamıştı.

Dogecoin’de yaşanan bu değer artışı Dogecoin yatırımcılarını sevindirmişti. Dogecoin’in yanı sıra Elon Musk’ın Bitcoin yazısı da Bitcoin fiyatlarının bir anda binlerce dolar değer kazanmasını sağlamıştı. Bitcoin binlerce dolar değer kazanırken pek çok yatırımcı havalara uçmuştu.

Elon Musk piyasayı nasıl etkiliyor?

Bazı kullanıcılar dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’ın piyasayı nasıl bu kadar çok etkilediğini merak ediyor. Bunlardan birisi Elon Musk’ın yoğun bir takipçi kitlesine sahip olması. Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, haliyle sıkça takip ediliyor. Elon Musk’ın yazısını gören kullanıcılar hemen yatırıma koşuyor. Örneğin kendisi Twitter’da Bitcoin paylaşımı yaptığında yatırımcılar Bitcoin alarak dijital para biriminin değerine değer katıyor. Aynı şekilde Dogecoin için de geçerli.

Piyasanın bu kadar çok etkilenmesinin bir diğer sebebi dünyaca ünlü iş insanı Elon Musk’ın bu para birimlerine yatırım yapması olabiliyor. Kendisi bu para birimlerine yatırım yaptıktan sonra veya yapmadan önce sosyal medyada bilgi veriyor. Sonrasında onunla birlikte pek çok kişi de yatırım yapıyor. Bu durum bu tür para birimlerine yatırım yapanları sevindiren bir gelişme oluyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar