• YARIM ALTIN
  5.510,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9504
  % 0,08
 • € EURO
  28,7454
  % -0,03
 • £ POUND
  33,4824
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  3,7044
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,2800
  % 0,45
 • BITCOIN/TL
  717003,736
  % 1,30
 • BIST 100
  8.118,75
  % 1,31

Erdoğan: Netanyahu ziyaretinde israil gazı görüşülür

Erdoğan: Netanyahu ziyaretinde israil gazı görüşülür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan, Katar Ve Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti dönüşünde açıklamalarda bulundu.

İsrail medyasının son günlerde Netanyahu’nun bu ziyaretine ait değerlendirmeler yaptığı ve masada İsrail doğalgazının Akdeniz’den Türkiye üzerinden Avrupa’ya arzının kelam konusu olabileceği yorumlarına Erdoğan, “Burada esasen en sağlıklı proje, Türkiye üzerimizden doğalgazın Avrupa’ya ulaşmasıdır. Yoksa Akdeniz’den Avrupa’ya doğalgaz sevkiyatı maliyetleri prestijiyle çok fazla. Lakin Türkiye’den olduğu vakit hem Türkiye olarak bunu kullanma noktasında karlı bir sürece girmiş olacağız hem de Avrupa’ya bu işin naklinde muhakkak bir oran imkânımız olacak” sözlerini kullandı.

Erdoğan, “Şimdi ise bu atacağımız adımla birinci kez Netanyahu ile bir temas kuruyoruz. Temennim odur ki bu gelişme, Türkiye-İsrail ilgilerinde çok daha sıcak bir devrin başlangıcı olsun” dedi.

Fahiş kiraya önlem

Yüksek kira artışlarını durdurmak için ne gerekiyorsa yapılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “”Fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gideceğiz” diye konuştu. “Bazı ülkeler boş meskenlerden yüksek vergi alıyor, Türkiye’de de olabilir mi?” sorusu üzerine, Erdoğan, bakanlığın bir çalışması olduğunu ve bunların üzerine kesinlikle gidileceğini söyledi.

“Tahıl girişminin devamını sağlayacağız”

Önce telefon diplomasisi yapılacağğını belirten Erdoğan, “Ağustos’ta ziyareti gerçekleşirse Putin ile detaylı görüşeceğiz. İnanıyorum ki Karadeniz Tahıl Teşebbüsünün devamını sağlayacağız. Sayın Putin ile etraflıca konuşarak devamını temin edeceğimize inanıyorum. Putin’in beklentileri konusunda Batılı ülkeler harekete geçmeli” dedi.

YORUMLAR YAZ