• YARIM ALTIN
  5.530,00
  % 0,23
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9412
  % 0,06
 • € EURO
  28,7268
  % -0,04
 • £ POUND
  33,5275
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  3,7141
  % 0,35
 • РУБ RUBLE
  0,2780
  % -0,31
 • BITCOIN/TL
  716382,581
  % 1,26
 • BIST 100
  8.118,75
  % 1,31

Euromoney’den Akbank’a iki ödül

Euromoney’den Akbank’a iki ödül

Euromoney tarafından düzenlenen Harikalık Mükafatları 2023 kapsamında, Akbank son yıllarda gerçekleştirdiği büyük KOBİ atılımıyla “Orta ve Doğu Avrupa’nın En Âlâ KOBİ Bankacılığı” mükafatına layık görüldü. Akbank ayrıyeten 17. defa “Türkiye’nin En Düzgün Bankası” seçilerek değerli bir muvaffakiyete imza attı.

Akbank’ın milletlerarası başarısına dair açıklamalarda bulunan İdare Şurası Lideri Suzan Sabancı Dinçer, “Bankamızın 75. yılını kutladığımız bu kıymetli senede, Euromoney tarafından ‘Orta ve Doğu Avrupa’nın En Yeterli KOBİ Bankacılığı’ ve ‘Türkiye’nin En Yeterli Bankası’ seçildiğimiz için büyük memnunluk duyuyorum. Akbank bugün geldiği noktada her vakit memleketler arası ödüllere layık görülen ve bankacılığın geleceğini şekillendiren öncü bir banka. Bu değerli muvaffakiyetler için kuvvetli idare takımımıza, özverili çalışanlarımıza ve bize her vakit güvenen müşterilerimize teşekkür ederim” dedi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “Sektörümüzün en kıymetli yayınlarından Euromoney’nin düzenlediği Harikalık Mükafatları kapsamında bu yıl da değerli başarılara imza attık. KOBİ bankacılığındaki başarılarımızla sonları aşarak ‘Orta ve Doğu Avrupa’nın En Güzel KOBİ Bankacılığı’ seçildik. İhracat, üretim ve istihdam alanları başta olmak üzere ekonomimizin gelişiminde oynadıkları büyük rolün şuuruyla, KOBİ’leri yenilikçi eser ve hizmetlerimizle her alanda destekliyoruz. Bilhassa geçtiğimiz sene başlattığımız geniş kapsamlı KOBİ hareketimizin milletlerarası platformlarca da takdir görmesinden ötürü çok memnunuz. Hükmî Dijitalizasyon, Bayan KOBİ Paketimiz, KOBİ’lerin dijitalleşmesi ve finansal olarak daha da güçlenmesi gayesiyle kurduğumuz Akbank Dönüşüm Akademisi ve dalda sürdürülebilirlik kapsamında KOBİ’lere özel tasarlanan birinci ve en kapsamlı paket olan KOBİ Eko Dönüşüm Paketi üzere atılımlarımızı içeren bütüncül yaklaşımımızla KOBİ’lerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz. Buna ek olarak, Euromoney’den ‘Türkiye’nin En Uygun Bankası’ mükafatını 17. sefer kazanmanın istikrarlı performansımızın ve dala getirdiğimiz yeniliklerin değerli bir göstergesi olduğuna inanıyoruz. Euromoney nezdinde ülkemizi ‘En Yeterli Banka’ olarak bu kadar uzun bir müddet boyunca temsil etmekten de ayrıyeten gurur duyuyoruz” dedi.

YORUMLAR YAZ