Parapiyasasi.net
Fatih Altaylı’dan ‘yardım programı’ açıklaması: RTÜK’ten karşılık geldi
Yazar: -09 Şubat 2023
10

Gazeteci ve televizyon programcısı Fatih Altaylı, üç televizyon kanalından ortak yayınlanan programda depremzedeler için afet bölgesine yardım kampanyası düzenleneceğini planladığını aktardı. Altaylı, planın “son dakikada”, Radyo Televizyon Üst Şurası (RTÜK) tarafından gelen ‘talimatla’ engellendiğini, RTÜK’ün “Bunu yapmayın” dediğini söyledi.

RTÜK, Altaylı’nın bu açıklamasına cevap verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Heyeti (RTÜK) Lideri Ebubekir Şahin, yardım kampanyası savlarına ait, “Yardım kampanyalarını engellememiz kelam konusu olamaz, aksine yardım kampanyalarının tamamını desteklemişizdir. Desteklemeye de devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Şahin, Habertürk muharriri Fatih Altaylı’nın düzenlemeyi planladıkları yardım programının RTÜK tarafından engellendiği argümanına ait yaptığı yazılı açıklamada, şu değerlendirmelerde bulundu:

“- Fatih Altaylı her zamanki üzere sorumlu davranmayıp araştırmadan manipülasyon peşinde. Hassas yayıncılarımız tarafından farklı başka yardım kampanyası yapılması yerine daha güçlü bir dayanak için ortak hareket edilerek birlikte kampanya yapma kararı alındı.

– Biz de RTÜK olarak bunu destekledik. Kampanya ayrıntıları önümüzdeki günlerde duyurulacaktır. Yardım kampanyalarını engellememiz kelam konusu olamaz, tersine yardım kampanyalarının tamamını desteklemişizdir. Desteklemeye de devam edeceğiz. Fatih Altaylı’nın açıklaması düpedüz palavra ve iftiradan ibarettir.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar