Parapiyasasi.net
Fed’den hangi kurum ne bekliyor?
Yazar: -08 Mart 2023
7
 • 01

  Bloomberg

  Bloomberg Ekonomisti Anna Wong’a nazaran, Fed üyelerinin faiz varsayımlarını içeren ve “dot plot” olarak bilinen öngörüler, önümüzdeki devirde üst istikametli olarak güncellenecek ve daha uzun bir mühlet bu yüksek düzeylerde kalacak.

 • 02

  BlackRock

  BlackRock CIO’su Rick Rieder da fiyatlardaki güçlü seyir ve yapışkan enflasyona işaret ederek, Fed’in faizi yüzde 6’ya kadar çıkarabileceğini öngördü.

 • 03

  Schroders Plc

  Schroders Plc Sabit Getiri Yönetici Yardımcısı Kellie Wood da yüzde 6 sonuncu faizin artık imkansız olmadığını belirtti.

 • 04

  Goldman Sachs

  Goldman Sachs varsayımlarına Temmuz ayında faiz artışına gidilmesini ekledi ve faizde zirve düzey öngörüsünü üst çekti.

 • 05

  PGIM Fixed Income Portföy

  PGIM Fixed Income Portföy Yöneticisi Lindsay Rosner “Şu ana kadar yalnızca tek sefer 25 baz puan faiz artıran Fed, 50 baz puanlık artışlara geri dönerse, 75 baz puana dönmeyeceğini kim söyleyebilir?” yorumunda bulundu.

 • 06 transparent

  Brandywine Küresel Investment

  Brandywine Küresel Investment Management Portföy Yöneticisi Tracy Chen Fed’in faiz artırımlarının boyutunu 25 baz puana düşürme konusunda sabırsız davranmış olabileceğini belirtti.

 • 07 transparent

  Charles Schwab

  Charles Schwab Corp.’tan Randy Frederick, piyasaların bundan evvel de seferlerde Fed’in şahin telaffuzlarına inanmadığını fakat çoğunlukla yanıldığını söyledi ve Cuma günü açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verisinin ehemmiyetine işaret etti.

 • 08 transparent

  Wells Fargo

  Wells Fargo Stratejisti Brendan McKenna, baz senaryo haline gelen “daha uzun mühlet daha yüksek faiz” siyasetinin gelişmekte olan piyasalar için olumsuz olacağı değerlendirmesini yaptı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar