Parapiyasasi.net
Gaziantep OSB’de tüm fabrikalar üretime hazır
Yazar: -15 Şubat 2023
9

Güneş DOĞDU SOYLU

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 vilayetimizi etkileyen 7,7 ve 7,6’lık zelzeleler sonrası depremzedelerin yarasını sarmaya başlayan Gaziantepli endüstriciler, bir yandan fabrikalarının kapılarını vatandaşlara açarken başka yandan çeşitli yerlerde barınan vatandaşlar için sıcak yemek üreterek dağıtımını sağladı. Geçen mühletin akabinde Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan bütün fabrikaların Etraf ve Şehircilik Bakanlığı tarafından denetlenerek tesislerde çalışılabileceği tarafında bir rapor hazırlandı.

“Depremzedeler için yemek üretimi gerçekleştiriliyor”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gaziantep OSB Lideri Cengiz Şimşek, yaşanan iki büyük zelzelenin akabinde bütün sanayicilerin birinci günden itibaren fabrikalarının kapılarını sarsıntıdan mağdur olan vatandaşlara açarak temel muhtaçlıklarının karşılanmasını sağladığını söyledi. Sanayicilerin gerek Gaziantep gerekse etraf vilayetlerde barınan depremzedeler içinde yemekhanelerinde yemek üretimi gerçekleştirerek vatandaşlarımıza ulaştırdığını anlatan Şimşek kelamlarını şöyle sürdürdü: “Sanayicilerimiz öteki yandan temel gereksinimlerin karşılanması için de üzerlerine düşenleri yapmaya devam ediyor. OSB’de bulunan bütün fabrikalarımız hasar almadan bu afetten çıkmış durumda.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri tarafından OSB’de bulunan bütün fabrikalar denetlenmiş olup Gaziantep OSB’de ki bütün fabrikalar için ‘çalışılabilir raporu’ verildi. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde bütün fabrikalarımızın güç ve öbür gereksinimleri karşılanmış ve şu anda bütün fabrikalarımız çalışmaya ve üretmeye hazır.

Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül de toplumsal medya hesabından konutları hasarsız ve az hasarlı olan vatandaşlara meskenlerinize girebilirsiniz istikametinde davette bulundu. Birçok sanayi kuruluşumuz bugün prestijiyle tesislerini çalışır hale getirmiş durumda ve üretime başladı.”

“İç piyasanın gereksinimini karşılayacağız”

Sanayicilerin bir yandan depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışırken başka taraftan da önümüzdeki süreçte gereksinim duyulacak olan birçok eserin üretimini sağlamak ve ülkemizin ekonomik taraftan güçlenmesine katkı sağlamak zorunda olduğunu söyleyen Şimşek, “Bugün Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde hiçbir üretim tesisinde bir külfet bulunmuyor.

Önümüzdeki süreçte bütün fabrikalarımız üretime başlayacak ve öncelikle iç piyasada gereksinim duyulan eserlerin üretimini gerçekleştirecekler. Yaşanan bu afette ömrünü kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Yaralarımızı daima birlikte saracağız” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar