Parapiyasasi.net
Gram Altın Fiyatların da Son Durum
Yazar: -01 Şubat 2021
9

Tüm yatırımcıların aklında olan en büyük soru altın fiyatları nasıl olacağıdır. Bildiğiniz üzere Fed’in vermiş olduğu sabit faiz kararının ardından doların yükselmesi ile yatırımcılar altın fiyatlarının ne zaman yükseleceğini merak etmekte. Jerome Powell’in para piyasası k-hakkında yaptığı açıklamalardan ötürü altın fiyatları etkilenip düşmüştü. Fed toplantı sonrası yaptığı açıklamada aylık 120 milyar dolarlık varlık alım programına, var olan enflasyon ve istihdam düşene kadar devam edileceği söylendi. Fed toplantısı başkanı Powell, merkez bankasının varlık alım programına bir zemin oluşturmasının ne derece önemli olduğunu söyledi. Ve birçok gelişmenin yıl içerisinde gerçekleştiğini dile getirdi. Elbette bu konuşmalar ardından altın fiyatlarının yükselmesi beklendi. Daha sonra altında yaşanan düşüş herkesi şaşırttı. Şimdi ise akıllardaki en büyük soru düğün sezonu açılınca altın fiyatlarının yükselip yükselmeyeceğidir.

Gram Altın Yükselecek mi Yoksa Düşecek Mi?

Gram altın 200 günlük fiyat ortalaması 431,58 TL kadar. Peki bu fiyat 500 TL kadar yükselir mi? Yatırımcılara bu konuda müjde eğer fiyat yükselişi böyle devam ederse 477,50 TL kadar yükselecektir. Yani bu yükseliş devam eder ise gram altın fiyatı 431,58 TL – 453,50 TL – 466,18 TL – 477,50 TL gibi bir yükseliş ivmesi kazanacağı düşünülmektedir. Yatırım yapacaklara bu konuda müjde. Ya da düğün sezonu gelmeden altınlarınızı yapın.

gram altın fiyatların da son durum

Altın Fiyatları Ne Zaman Yükselecek?

Altın fiyatları 2021 yılının ilk 3 ayında düşüş yakalayınca son yılların en düşük ocak ayını yaşamak zorunda olduk. Böylece yatırımcılar altın fiyatının düşecek mi, düşmeyecek mi, ne zaman yükselecek gibi merakla sorar oldular. Uzmanlar bu meraklara oldukça farklı bir yanıt verdi. Uzmanlar bu cevaplarında ABD teşvik paketi ve korona virüsünün gelişimine değindi. Altın fiyatlarındaki olasılıklarını da paylaşmayı ihmal etmedi. Para piyasası analisti Edward Moya yayımladığı bildirgede şunları söyledi “ Yatırımcılar Fed’in aşılama ile ilgili iyimser duruşuna odaklandılar, bu da yılın ikinci yarısında güçlü bir toparlanma öngörüyor. Eğer fiyatlar önümüzdeki birkaç hafta boyunca ons başına 1.800 doların üzerinde kalmayı başarırsa bir yükseliş senaryosu görebiliriz.” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar