Parapiyasasi.net
Groupama Sigorta’nın AXA’ya evresi tamamlandı
Yazar: -05 Mayıs 2023
5

2022 yılı sonu prestijiyle yüzde 124,5 büyüme oranı, 13,3 milyar TL prim üretimi, yüzde 6,5 pazar hissesi ve 2,4 milyar TL fon büyüklüğü ile sigorta ekosisteminin kıymetli oyuncularından olan AXA Türkiye, ülke genelinde 2 binden 800’den fazla acentesi ve 800’ün üzerinde çalışanı ile müşterilerine hizmet veriyor.

AXA Türkiye, satın alma ile birlikte Groupama Sigorta A.Ş. ve Groupama Hayat A.Ş.’nin çalıştığı 1.700’den fazla acente ile çalışma imkanı bulacak ve 300’ün üzerinde çalışanını yetenek havuzuna katmış olacak.

AXA Türkiye’nin bağlı olduğu AXA Madrid International Hub Genel Müdürü Nuria Fernandez satın almayla ilgili, “Ağımıza dahil olan yeni dağıtım kanallarıyla iş kollarımızda pazar hissemizi artıracak ve Türkiye operasyonumuzda çok farklı bir boyuta ulaşacağız. Önümüzdeki devirde daima birlikte çok başarılı işlere imza atacağımıza inanıyoruz” sözlerini kullandı.

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ise bahisle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Güçlü finansal yapımız, yaratıcı tahlillerimiz, müşteri – acente – çalışan denklemine odaklanan data temelli iş anlayışımızla bugüne kadar Türkiye sigortacılık kesimine istikamet veren bir şirket olduk. Bu hoş gelişmeyi 130 yılı aşkın esaslı geçmişimizden aldığımız gücün ve ülkemizdeki fırsatları düzgün yönetiyor olmamızın bir karşılığı olarak görüyorum. Bu yolda birlikte yürüyeceğimiz yeni iş ortaklarımız ve takım arkadaşlarımız ile daha da güçlenecek, dünden bir adım daha ileri gideceğiz.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar