Parapiyasasi.net
“GSM operatörleri afette ulusal roaminge geçiş için test yapmadı”
Yazar: -23 Şubat 2023
9

Habertürk Muharriri Güntay Şimşek, Hatay’da geçtiğimiz Pazartesi günü tekrarlayan 6,4’lük sarsıntı sonrasında tekrar irtibat sorunu yaşanması hakkında Bloomberg HT’nin sorularını yanıtladı.

Şimşek, Hatay’da yaşanan son sarsıntıda telefon çizgilerinin çekmemesi ile alakalı olarak, GSM operatörlerinin 11 ili kapsayan yerde ulusal roaminge geçemediklerini zira daha evvel bu hususa ait olarak test yapmadıklarını belirtti. Acil durum için GSM operatörlerinin zelzeleye daha evvelce hazırlıklı olmaları gerektiğini vurgulayan Şimşek, “Normal vakitte ticari tasalarla açmıyorsunuz, en azından kriz anında açılması gerekirdi.” dedi.

Şimşek, zelzele sırasında yıkılan baz istasyonlu binalar hakkında yaptığı değerlendirmede, “En kıymetli konu da bir çok yerde kamu binalarında baz istasyonları az. Uzun süren prosedürlerden ötürü GSM operatörleri kamu binalarını baz istasyonu olarak kullanamamış.” sözlerini kullandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar