Parapiyasasi.net
Halka arzı onaylanan Kayseri Şeker yatırımcı sunumu yapacak
Yazar: -06 Mayıs 2023
11

Halka arzı Sermaye Piyasası Heyeti (SPK) tarafından onaylanan Kayseri Şeker Fabrikası’nda 9 Mayıs’ta yatırımcı sunumu yapılacak.

Fabrika’dan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, halka arz edilecek Kayseri Şeker, “KAYSE” pay koduyla Borsa İstanbul’da süreç görecek ve pay fiyatı 16,27 lira olarak satışa sunulacak.

Dağıtımı yapılacak hisse ölçüsü 106 milyon lot olup, hedeflenen halka arz büyüklüğü 1 milyar 724 milyon 620 bin lira gerçekleşmesi durumunda, halka açıklık oranı yüzde 15,1 olacak.

Yüzde 65’i yurt içi bireysele

Kayseri Şeker halka arzında, hisselerin yüzde 65’i yurt içi ferdî yatırımcılara, yüzde 25’i yurt içi kurumsal yatırımcılara, yüzde 5’i yurt dışı kurumsal yatırımcılara, yüzde 5’i ise çalışan ve çiftçilerden oluşan yatırımcılara dağıtılacak.

Önümüzdeki hafta içinde talep toplamaya başlayacak olan Kayseri Şeker, 9 Mayıs’ta saat 17.00’de şirketin 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda halka arza ait yatırımcı sunumu yapacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi İdare Şurası Lideri Hüseyin Akay, çiftçi kuruluşu olan Kayseri Şeker’in 68. yılında halka arz edilerek borsada süreç göreceğini, halka arzın tarihi bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Arzın iyi olmasını dileyen Akay, “Kayseri Şeker’in yatırımcıya ve borsaya katma kıymet sağlayacağına inancım tamdır. Akıllı tarım, akıllı yatırıma dönüşüyor. Bir büyük maksadımızı daha gerçekleştirmenin, bir büyük muvaffakiyete daha imza atmanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar