Parapiyasasi.net
HAYDİKO’dan zelzele bölgesindeki hayvanlar için yardım kampanyası
Yazar: -13 Şubat 2023
7

Hayvanları, Doğayı, İnsanları Muhafaza ve Yaşatma Derneği (HAYDİKO), Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen sarsıntıların akabinde, köylerdeki büyük ve küçükbaş hayvanlara yem dayanağı sağlamak üzere yardım kampanyası başlattı.

Zelzelenin ikinci sabahı itibariyle HAYDİKO Artvin Derneği olarak hem insanlara hem hayvanlara yardımcı olabilmek maksadıyla üç araçla birlikte yolla çıktıklarını söyleyen HAYDİKO Artvin Derneği İdare Heyeti Üyesi Yasemin Yılmaz “Aramızda AFAD arama kurtarma eğitimlerini tamamlamış profesyonel arkadaşlarımız olduğu üzere veteriner tabiplerimiz ve gönüllülerimiz var. Bölgede enkazlarda kalan yaralanmış hayvanlara birinci müdahalelerini yapıyoruz ve hayvanların İstanbul, Ankara ve İzmir üzere bölgelere tam teşekküllü kliniklere sevkini sağlıyoruz. Tıpkı vakitte alandaki sahipsiz sokak hayvanlarının ve sahipli hayvanların beslemelerini yapıyoruz. Artık köylerdeki büyük baş ve küçük baş hayvanlara yem dayanağı sağlayacağız. Tüm Türkiye’nin Adıyaman, Kahramanmaraş, Elbistan ve etrafındaki hayvanlara yardım edebilmek için dayanağına ihtiyacımız var” dedi.

HAYDİKO Artvin Instagram hesabı: @haydikoa
HAYDİKO Artvin Twitter hesabı: @haydikoA
Whatsapp ihbar çizgisi: 0530 266 86 65

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar