Parapiyasasi.net
İsviçreli iki dev birleşmeye sıcak bakmıyor
Yazar: -17 Mart 2023
3

İsviçreli bankalar UBS Group AG ve Credit Suisse Group AG, Bloomberg’in husus hakkında bilgi sahibi kaynaklardan edindiği bilgiye nazaran, hükümet baskısıyla birleşme planına sıcak bakmıyorlar.

UBS’in mevcut varlık idaresi odaklı stratejisine odaklanmaya devam etmek istediğini ve Credit Suisse kaynaklı riskleri üstlenme konusunda çekimser olduğunu belirten kaynaklar, bankanın, İsviçre Merkez Bankası’ndan (SNB) 54 milyar dolar fonlama sağlaması sonrası Credit Suisse’te neler yaşandığını gözlemlemek istediğini söz ettiler.

Bloomberg’e konuşan kaynaklar, hem UBS hem de Credit Suisse’in birleşmeyi son deva olarak gördüğünü söylediler.

JPMorgan Chase & Co.’nun Kian Abouhossein liderliğindeki analistleri, Credit Suisse’in sorunlarının, UBS yahut diğer bir banka tarafından satın alınmasıyla çözüleceği değerlendirmesini yaptı.

Keefe, Bruyette & Woods analistleri ise SNB dayanağının vakit kazandırdığını lakin bankanın ünitelerinin bölünerek satılmasının tahminen de en âlâ tahlil olacağı yorumunu yaptılar.

Bloomberg’e konuşan iki kaynak da Credit Suisse’in yalnızca varlık idaresi ünitesini UBS yahut öbür bir bankaya satıp yatırım bankacılığı ünitesi için başka bir satış yapabileceğini, hatta bu ünitesi kapatabileceğini belirttiler.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar