Parapiyasasi.net
KDV Beyanname Verme Süresi Uzatıldı
Yazar: -23 Nisan 2020
18

Koronavirüs sebebiyle kdv beyanname verme süresi uzatıldı. Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Bundan dolayı, KDV beyanname verme süreleri, 28 Nisan Salı gününe uzatıldı.

KDV Beyanname Süresi Uzatıldı

Koronavirüs tüm hayatı felç etti. Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Bu sebeple, birçok işte aksama yaşanıyor. KDV beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle ortaya çıkacak olumsuz durum düşünülerek,uzatıldı. Buna göre, bu senenin şubat ve mart aylarına ait beyannamelerin verilme ve ödeme günü, 28 Nisan Salı gününe uzatıldı.

kdv beyanneme verme

Gelir İdaresi Başkanlığı Düzenleme Yaptı

Sokağa çıkma yasağı sebebiyle KDV beyannamesi vermesi gereken vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için, Gelir İdaresi Başkanlığı, bir düzenlemeye gitti. Buna göre, 2020 yılının şubat ve mart aylarına ilişkin beyannamelerin verilme süresi, 28 Nisan Salı gününe kadar ertelendi.

Şubat ayı için beyanname verme süresi 24 Nisan’dı, mart için beyanname verme süresi ise 27 Nisan’dı. Beyanname verilme ve tahakkuk eden vergilerin ödenme süresi, 28 Nisan Salı gününe uzatıldı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar