Parapiyasasi.net
KOSGEB Hangi Projelere Destek Veriyor?
Yazar: -26 Ekim 2019
15

KOSGEB nedir sorusunun cevabı kısaca yeni girişimcileri destekleme amaçlı oluşan bir geliştirme projesi. KOSGEB yeni ve küçük gelişimcilerin kendi ürettikleri projelerini desteklemek için 1990 yılından beri hizmet vermektedir. 1990 yılından bu yana karşılıklı veya karşılıksız proje destek amaçlı maddi destek sağlayan KOSGEB ülkede ki birçok alanda oluşan girişim hareketlerini güvenli bir şekilde desteklemektedir. KOSGEB yeni ismi ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına eski ismi ile Türkiye Cumhuriyeti Bilim Bakanlığına hizmet vermekte olan işletmelerin rekabet güç ve seviyesini arttırmayı da hedefler. Ülkemizde ekonomini ve sosyal ihtiyaçların karşılanabilmesi için kurulmuş olan KOSGEB son zamanlarda yeni proje üreticilerinin en çok tercih edilen alandır. Bu noktada KOSGEB hangi projelere destek veriyor sorusunun yanıtları aşağıdaki gibidir.

KOSGEB Hangi Projelere Destek Verir?

KOSGEB başvurusu yapmayı isteyen kişilerin aklına en çok KOSGEB hangi projelere destek veriyor sorusu takılmaktadır. Bu konu da sizlere yardımcı olmak adına KOSGEB’in destek verdiği projelerin listesini hazırlamış bulunmaktayız. Bu liste şöyledir;

-Hammaddeler, Ara mamuller, Lojistik alanı hizmetlerde ki tedarik edilmesi gerekenleri daha ucuz ve hızlı temin edebilmesi için ortak tedarik desteği.
-Hizmet ve üretim hizmet kapasitesi, çeşitliliği, verimliliği ve kalite yükseltilmesi amacı ile ortak hizmet ve imalat desteği.
-Ulusal ve Uluslararası Pazar paylarını arttırmak için ürün kalitesi ve hizmetini kalitesi yükseltmek için ortak pazarlama desteği.
-Ulusal ve Uluslararası Pazar payı oranını arttırmak için ortak pazarlama desteği
-Marka imajı oluşturarak Uluslararası pazar kalitesini ve payını yükseltmek için ortak pazarlama desteği.
-Hizmet ve ürün kalite standartlarını yükseltmek için ve geliştirmek için ortak laboratuvar desteği
-Pazarın talebi ve müşteri isteklerini yüksek kalitede sağlayabilmek ve sunmak için ortak tasarım desteği.
– Üretilen ürün ve hizmetlerin yeni pazara sunulması için ortak tasarım desteği.

Bunlar ve benzeri alanlarda ortak sorun için ortak çözümler getiren, rekabet avantajı sağlayabilen ve maliyetleri düşürücü nitelikte olan projeleri getiren kişiler ile Orta-yüksek ve İleri teknoloji alanları için ortak imalat amaçlı geliştirilen projelerde İş birliği, Güç birliği projeleri getiren kişiler, işletici  kuruluş olarak desteklenir. O halde KOSGEB hangi projelere destek veriyor sorusunun yanıtlarına göre gerekli aksiyonları alabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar