Parapiyasasi.net
Mart İle Nisan Ayında Konutta Fatura Artışı Yaşandı
Yazar: -14 Nisan 2020
2

Geçtiğimiz mart ile nisan ayında konutta fatura artışı yaşandı. Söz konusu fatura artışı elektrik faturasında yaşandı. İnsanların evlerinde kalarak elektrik kullanımını artırmaları son ayda elektrik tüketiminin doğal olarak da elektrik faturalarının artmasına sebep oldu.

Yüzde 50 Oranında Artış Yaşandı

Mart ayı ve nisan ayının 10 günlük döneminde kullanılan elektrik tüketiminin yansıtıldığı elektrik faturaları kişilere gelmeye başladı. Faturaların gelmesiyle insanların evlerinde kalarak daha çok elektrik harcadıkları ortaya çıktı. Faturaları evlerine ulaşan kişiler tarafından önceki aya oranla faturalarda %50 artış olduğu açıklamaları yapıldı. Bu oranın bazı evlerde daha yüksek olduğu da öğrenildi.konutta fatura

Pasta Ve Börek Yapımı Faturalara Yansıdı

Faturaların yükselmesine ilişkin olarak elektrik sektörün temsilcilerinden konuyla ilgili açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalarda temsilciler evde kalan insanların pasta ve börek yapmak sebebiyle bu dönemde fırınlarını daha çok kullandıkları ifade edildi. Fırınlar dışında diğer elektrikli aletlerinde daha çok kullanılmasının doğal olarak faturaları etkilediği belirtildi. İnsanların evlerinde kalmaları faturalara olumsuz yansırken sanayi sektöründe ise faturalarda büyük düşüş olduğu öğrenildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar