Parapiyasasi.net
Meclis çalışmalarına 21 Şubat’a kadar orta verdi
Yazar: -14 Şubat 2023
10

Meclis Genel Şurası, eski CHP Genel Lideri Deniz Baykal için 1 dakikalık hürmet duruşunda bulunuldu.

Meclis Lider Vekili Celal Adan, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli büyük sarsıntıların Türkiye’yi acıya boğduğunu belirterek, “Korkunç hadisenin üzerinden takriben 1 haftayı geçirmiş bulunuyoruz. Bu müddet içerisinde devletimiz ve milletimiz, omuz omuza vermiş, depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya başlamıştır. 1000 yıldır yurt tuttuğumuz bu diyar kuvvetli bir coğrafyadır. Anadolu’nun kıssası; sarsıntıların, afetlerin, matemlerin tarihidir ama Türk’ün ulu mazisi de en çetin çabalarla doludur. Milletimiz sonuna dek direnmeyi de küllerinden dirilmeyi de çok uygun bilmektedir. Zelzelenin çabucak sonrasında Edirne’den Ardahan’a herkesin tek yürek ve tek yumruk olması bu ruh sayesindedir. Misyonumuz; milletimizin şefkatini, devletimizin dirayetini temsil etmektir. Bu memleketin sıkıntısı de mukadderatı de bizim omuzlarımızdadır” dedi.

Meclis Genel Heyeti’nin çalışmalarına 21 Şubat’a kadar orta vermesi gerekçesiyle hazırlanan ‘Danışma Kurulu’ kararı, Genel Kurul’un onayına sunuldu. Yapılan oylama sonucu 15 Şubat’tan itibaren 2 gün müddetle Genel Kurul’un çalışmalarına orta verilmesine ve 21 Şubat Salı günü yine açılmasına karar verildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar