Parapiyasasi.net
Mercedes-Benz/Bekdikhan: Stoklarımızda şeffaflık hedefliyoruz
Yazar: -22 Mayıs 2023
3

Otomotiv Tepesi 2023’ün bu haftaki konuğu Mercedes-Benz Otomotiv İcra Şurası Lideri Şükrü Bekdikhan oldu.

Bekdikhan “2022 ile bu seneyi karşılaştırdığınızda, birinci 4 ay olağanüstü sonuçlarla gidiyor üzere gözüküyor. Geçen yılın yüzde 55-57 üzerinde bir pazar var. Fakat bu pazarı etkileyen etmenler bir kesim ertelenen talep, biraz ileride yükseleceğini düşündüğümüz fiyatlar, biraz da ikinci el fiyatlarının çok yüksek olması ile birlikte, her yeni bulunan araca alım yapmak isteyen tüketicilerin süratle hareket etmeleri oldu. Bulunurluğun daha fazla artacağını görüyoruz” dedi.

Otomotiv dalında gelecek trendlerinin konuşulduğu programda Bekdikhan “Tüketicilere iki tane kıymetli avantajı sunmayı hedefliyoruz. Şu an bunların deneme ve geliştirme evresindeyiz. Tüm stoklarımızı tüketicilere şeffaf olarak gösterebilmek isteğindeyiz. Erzurum, Samsun yahut Antalya’da yaşayan tüketicilerin tüm stoklara tıpkı oranda ulaşabiliyor olmasını sağlamayı hedefliyoruz. Sunmayı düşündüğümüz değişim ve dönüşümün kıymetli modüllerinden bir tanesi de fiyat sabitlemek; yani tüketici nereye giderse gitsin birebir fiyatı alacak diyoruz. Hem stokta hem fiyatta şeffaflık sağladığımız vakit biz tüketici tecrübesini daha âlâ bir noktaya taşıyabileceğimize inanıyoruz” tabirlerini kullandı.

Bekdikhan “Bugünkü arabaları yürüyen bilgisayarlar olarak tanım edebiliriz. Akıllı aygıtlar var ve içerisinde çok yüksek bilgisayar kapasitesine sahip eserlerimiz var. Bu eserlerin en büyük özellikleri internete bağlanabilme bahtları: Akıllı aygıtlarla bütünleşik hizmetleri çok önemsiyoruz” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar