Parapiyasasi.net
New York borsası düşüşle açıldı
Yazar: -15 Mart 2023
5

S&P 500 endeksi yüzde 1.09 azalışla 3.876,74 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 1,2 düşüşle 11.291,17 puana indi. İsviçre merkezli Credit Suisse bankasındaki gelişmelerle dala ait tasalar artarken, ABD’de hisse piyasaları güne negatif başlangıç yaptı.

Analistler, Credit Suisse’in en büyük ortağı olan Suudi Ulusal Bankası’nın sermaye artırımı yapmayacaklarını duyurmasıyla başlayan panik satışların risk algısını güçlendirdiğini belirterek, ABD Merkez Bankası’ndan (Fed) gelecek hafta daha az agresif bir para siyaseti atılımı beklediklerini aktardı.

Öte yandan, ABD’de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), şubatta aylık bazda yüzde 0,1 azalırken, yıllık bazda yüzde 4,6 artışla beklentilerin altında gerçekleşti. Ülkede perakende satışlar ise şubatta aylık bazda yüzde 0,4 azalışla piyasa beklentilerinin üzerinde düşüş kaydetti.

New York Fed’in açıkladığı imalat endeksi de martta eksi 24,6 ile beklentilerin altında kalırken, kesimde yavaşlamanın sürdüğüne işaret etti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar