Parapiyasasi.net
OKX: Blockchain teknolojisi klasik finansı da dönüştürüyor!
Yazar: -19 Mayıs 2023
4

Dünyanın birçok bölgesinde faaliyet yürüten finans şirketlerinin, yatırımcıların, kesim profesyonellerinin ve girişimcilerin bir ortaya geldiği İstanbul Fintech Week’in açılış konuşmasını OKX’in Global Kamu Bağları Yöneticisi Tim Byun gerçekleştirdi.

Tim Byun, “Merkeziyetsiz Ortamda Merkezi Trading’in Dönüşümü” başlıklı açılış konuşmasında bankacılık alanında yaşanan son gelişmelere, kripto ekosisteminde izlenen şeffaflık siyasetlerine ve regülasyon çalışmalarına ait değerlendirmelerde bulundu.

Yaptığı konuşmada blockchain teknolojisinin devrimsel niteliğine ve dönüştürücü kabiliyetine dikkat çeken Byun, “Öncelikle, finansal teknolojileri masaya yatırdığımız böylesi tertiplerin ekosistem ismine yeniliklere kapı aralayan bir rol üstlendiğini düşünüyor, OKX olarak isim sponsoru olduğumuz aktiflikte emeği geçen tüm taraflara teşekkür etmek istiyoruz.

Önümüzdeki devirde blockchain teknolojisinin kripto dünyasıyla hudutlu kalmayacağını, klâsik finans piyasalarındaki aktörlerin de ilgili teknolojinin sağladığı avantajlardan önemli biçimde faydalanacağını düşünüyoruz. Buna paralel olarak, blockchain tabanlı eser ve teknolojilerin bankacılık alanındaki kullanımının artmasını ve kesimin iç dinamiklerindeki değişimlerin sürat kazanmasını bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

Regülasyonlar kripto yatırımcılarını korumalı

Kripto ekosisteminde atılacak regülasyon adımlarının değerinin altını çizen Byun, regülasyonların ekosistemdeki gerekliliğini vurgularken, bu noktada atılacak adımların da ortak bir akılla yürütülmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıyeten, ilgili devlet yetkilerinin de kıymetli katkılarıyla alandaki yeni regülasyonların ekosistemin işleyişi ismine değerli getiriler sunabileceğini söyleyen uzman isim, düzenlenecek regülasyonların kripto para yatırımcılarını muhafazası gerektiğini belirtti.

Sektördeki güvenlik ve güvenilirlik algısı

İstanbul Fintech Week’te gerçekleşen bir oturuma da konuk olan OKX Global Kamu İlgileri Yöneticisi Tim Byun, itimat inşa etmenin kuvvetli bir süreç olduğunu lisana getirdi. Geçtiğimiz periyotta daldaki olumsuz gelişmelerin akabinde kripto para ekosisteminde yaşanılanlara değinilen oturumda, şeffaflık ve varlık güvenliği üzere konularla birlikte rezerv ispatı raporlarının daldaki itimat algısını olumlu istikamette etkilediği vurgulandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar