Parapiyasasi.net
Para Piyasalarında Son Durum
Yazar: -14 Ocak 2021
13

Bitcoin (BTC) fiyatının 41.500 dolara kadar yükselme yaşamasıyla birlikte bu seviyede kalması, altcoin yatırımcıları tarafından beklemiş oldukları büyük altcoin yükselişinin ihtimali ile artmaya devam etmekte. Yılın sonuna doğru son haftalarda altcoinin %100 üzerinde yükselmesiyle birlikte asıl yükselişin bundan çok daha fazla olması ve yükseliş yayacağı tahmin edilmektedir. ETH, DOGE, XRP ve EOS teknik analizlere göre ise patlama yaşayacak altcoin çok yükselişe geçebilir. Ethereum teknik analizlerine baktığımızda ise karşımıza şu sonuçlar çıkmaktadır, 1.150 dolar önemli bir destek seviyesi ile ön plana çıkmaktadır. Son zamanda yaşanan düşüş ile dip yapmış olan ETH fiyatı, yeniden 1.300 dolar yükselmeye başladı ve yeni dip noktasının ise 1.000 dolar ile 1.150 dolar olduğu görülmekte. ETH fiyatının ise rekor seviyede olan 1.400 doların üzerine kadar yükselmesi ile direnç ortadan kalabilme ihtimali vardır.

Ethereum daha önceki seviyelerinden yüksek şekilde en fazla 1.400 dolara kadar yükselebilmişti ve şu an bu seviyenin test edildiği görülmektedir. Son dönemde hızlı yükselen kripto para birimlerinden birisi olan Dogecoin (DOGE) ise teknik analize göre tam olarak alarm vermektedir. Bollinger Bantları iyice sıkışma yaşamaya başladı ve fiyatları DOGE’nin 0,0045 dolara kadar yükselmesi ile birlikte daha sonra ciddi bir volatilite yaşanacağı tahmin edilmiştir. OBV indikatörü ticari hacim düşse dahi yerinde kalmayı sürdürmektedir. Bu indikatörlerin ikisi de DOGE için konsolidasyon sinyali vermekte. DOGE fiyatı yakın vadede bu konsolidasyon nedeni ile yükseliş öncesi seviyesine düşül gösterebileceği amin edilmektedir. EOS/USD 1 saatlik teknik analiz grafiklerine ise büyük bir şekilde alçalan üçgen formasyon oluşmuştur. Bu formasyon genellikle yukarı yönlü hareket halinde olması ve fiyat üçgeni kırarak yükselişe geçeceği öngörülmekte. EOS fiyatının ve ticari hacminin artış yaşaması ile yakın zamanda 3,35 doların kırılmasını sağlayacağı öngörülmektedir. Bunun yanı sıra devamında EOS’un fiyat hedefi ise önce 3,70 dolar, daha sonra ise 4,50 dolar seviyelerindedir. XRP/USD işlem çifti kötü haberlere rağmen yükselişini sürdürmeye devam etmekte ve 0,30 dolar seviyesine gelmiştir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar