Parapiyasasi.net
Rekabet Kurumu’ndan sarsıntı kaynaklı kesim incelemesi
Yazar: -17 Mart 2023
6

Başlatılan bölüm incelemesi kapsamında öncelikle, başta odalar ve Borsalar üzere kamu kurumu niteliğindeki kuruluşlar olmak üzere, afet bölgesinde yerleşik paydaşlarla kalıcı ve süratli bir bağlantı kanalının oluşturulması öngörülüyor. Bu sayede sarsıntı bölgesinde gerek toplumsal, gerekse iktisadi toparlanma sürecini geciktirebilecek mümkün rekabetçi meselelerin hızla tespit edilerek, gerektiğinde ilgili öbür kamu kurum ve kuruluşlarıyla da eşgüdüm sağlanmak suretiyle proaktif adımların atılabilmesinin sağlanması amaçlanıyor.

Böylelikle bir yandan makul kesimlere karşı oluşan ani ve yüksek talep karşısında teşebbüslerin mümkün rekabeti kısıtlayıcı/bozucu faaliyetlerde bulunmalarının önlenmesi; öbür yandan ise bölgenin yine imarı ve inşası etabında teşebbüsler ortasında gerçekleştirilebilecek işbirliklerinin rekabetçi biçimde tasarlanması için gerekli rehberliğin sağlanabilmesi hedefleniyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar