Parapiyasasi.net
Rusya ile BM ortasında tahıl mutabakatı toplantısı 13 Mart’ta yapılacak
Yazar: -09 Mart 2023
6

Sözcü Zaharova, başşehir Moskova’da düzenlediği haftalık basın toplantısında yeni hususlara ait açıklamalarda bulundu.

Türkiye, Ukrayna, Rusya ve BM ortasında 22 Temmuz’da İstanbul’da yapılan tahıl sevkiyatı muahedesinin uzatılması konusuna değinen Zaharova, “Rus heyeti ve BM’nin üst seviye temsilcilerinin iştirakiyle 13 Mart’ta Cenevre’de istişarelerin yapılması planlanıyor. Bu toplantıda tahıl muahedesi ele alınacak.” dedi.

Zaharova, Rus tarım eserleri ve gübre sevkiyatına yönelik manilerin kaldırılmaması durumunda muahedenin uzatılması ihtimalinin düşük olduğunu savundu.

– “Batı, Kuzey Akım çizgilerindeki patlamalar konusunda Rusya ile temastan kaçınıyor”

Kuzey Akım 1 ve 2 doğal gaz boru sınırlarında geçen yıl gerçekleşen patlamalara da değinen Zaharova, bu mevzuda Almanya, İsveç ve Danimarka’ya Rusya’nın iştirakiyle bağımsız ve kapsamlı bir soruşturma yapılması için talepte bulunduklarına aktardı.

“Bu talepler dikkate alınmadı. Batı, bu hususta Rusya Federasyonu ile rastgele bir temastan kaçınıyor.” diyen Zaharova, patlamalarla ilgili açık ve şeffaf formda soruşturmanın yapılması gerektiğini vurguladı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar