Parapiyasasi.net
Salgın Nedeniyle Hazırlanan Ekonomik Önlemler Paketi Mecliste
Yazar: -16 Nisan 2020
7

Koronavirüs dönemini içeren ve özel maddelerin yer aldığı ekonomi paketi Meclis tarafından da kabul edildi. İşçi çıkarmayı yasaklama dahil ekonomik önlemler içeren paket sayesinde ekonomik olarak yaşanması düşünen olası olumsuz durumların önlenmesi amaçlanıyor.

48 Saat Bekleme

Paketle alakalı olarak yapılan görüşmeler sonucunda ekonomi alanında önlemler içeren taslak birçok açıdan kabul edildi. Paketin 48 saat olan bekleme süresi sonunda bu gece Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesi ve ardından da cumhurbaşkanına yollanması bekleniyor.ekonomik onlemler

Stokçu ve Yüksek Fiyatlar Uygulayanlara Özel

Salgın döneminde hangi tüketim maddesi olursa olsun yüksek fiyat uygulayan ve halkın zora düşmesine neden olan firmaların da tespit edilmesine yönelik ek bir madde eklendi. Bu konuyu takip etmek üzere bir denetim masasının kurulması ve teftişlerin gerçekleştirilmesi de pakete eklendi. Bu şekilde işlem yaptığı belirlenen firmaların yüksek cezalar ödeyeceği düşünülüyor. 100 bin TL yüksek fiyat uygulayan firmalar içinken 500 bin TL ise stok yapanlar için uygulanması düşünülen ceza rakamları olarak sunuldu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar