Parapiyasasi.net
Samsung, telefon ile uydu ortasında bağlantı kuracak
Yazar: -23 Şubat 2023
13

HANDE BERKTAN

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, bağlantıda yeni bir devrin kapılarını aralıyor. Samsung akıllı telefonlar için uydu tabanlı bağlantı tahlilini hayata geçireceğini duyurdu. Şirket, akıllı telefonlar için uydu tabanlı irtibat sağlayacak çözümüyle, 5G uydu irtibatının ticarileştirilmesini hızlandırmayı ve 6G odaklı Her Şeyin İnterneti (IoE) devrinin önünü açmayı planlıyor.

Samsung, karasal ağların erişemediği dağlar, çöller ve okyanuslarda NTN ile irtibatı sağlayacak

Samsung, 6G’nin gelişine hazırlık olarak dünya genelinde hibrit karasal-NTN bağlantı ekosisteminde büyük pazar hissesi almayı hedefliyor. NTN, dağlarda, çöllerde yahut okyanusun ortasında, daha evvel karasal ağlar tarafından erişilemeyen bölgelere ilişki sağlamak için uyduları ve başka karasal olmayan araçları kullanan bir bağlantı teknolojisi.

Afet bölgelerinde çalışabilirliğin sağlanmasında ve insansız uçaklar ve uçan otomobiller üzere gelecekteki kentsel hava hareketliliğine (UAM) güç sağlamada da kritik kıymete sahip olacak.

Şirket, bu teknolojiyi birçok Samsung akıllı telefonunda kullanılan lakin mevcut amiral gemisi Galaxy S23‘te kullanılmayan kendi Exynos çipine entegre edecek.

Samsung Electronics Genel Lider Yardımcısı Min Goo Kim, “Bu kıymetli an, 2009’da bölümün birinci ticari 4G LTE modeminin ve 2018’de dalın birinci 5G modeminin piyasaya sürülmesinin akabinde, kablosuz bağlantı teknolojilerindeki güçlü mirasımıza dayanıyor. Samsung, 6G’nin gelişine hazırlık olarak dünya genelinde hibrit karasal-NTN irtibat ekosistemlerini geliştirmede liderliği ele geçirmeyi hedefliyor” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar