Parapiyasasi.net
Sarsıntı bölgesi için kredi borcu kararı: Mühlet kısıtlaması olmayacak
Yazar: -08 Şubat 2023
9

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), Kahramanmaraş merkezli toplamda 10 ili etkileyen sarsıntılardan etkilenen vatandaşlar için mevcut ve yeni kredilerde 6 Şubat’tan itibaren 6 ay boyunca vade ve taksit kolaylığı imkanı tanındı.

BDDK, sarsıntı felaketi nedeniyle “Bankaların Kredi Süreçlerine Ait Yönetmelik”, “Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Asılları Hakkında Yönetmelik” ve “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik” kapsamında alınan konsey kararlarını açıkladı.

Kararlar kapsamında, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa vilayetlerinde yerleşik şahıslara yönelik, 6 Şubat’tan itibaren 6 ay müddet ile kredi vadeleri ve taksitlendirme müddetleri için kolaylık sağlandı.

Buna nazaran, kelam konusu vilayetlerde yerleşik şahıslara yeni kullandırılacak yahut yine yapılandırmaya tabi tutulacak konut, taşıt ve tüketici kredilerinin vadeleri, BDDK tarafından daha evvel belirlenen mühletlere tabi olmayacak ve ödemesiz periyotların uygulanması da dahil olmak üzere bankalarca belirlenebilecek.

Öte yandan bu vilayetlerde yerleşik üye işyerlerince kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet satımlarında da kredi kartları taksitlendirme müddetleri de bir kata kadar artırılacak.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar