Parapiyasasi.net
Sarsıntı bölgesinde çeklerin ibrazıyla ilgili yeni düzenleme
Yazar: -03 Mayıs 2023
6

Deprem bölgesinde 120 sayılı Cumhurbaşkanı kararnamesi kapsamında yer alan vilayet ve ilçelerde bulunan gerçek ve hukuksal şahısların çeklerinin ibraz mühleti 9 Haziran’a kadar durduruldu.

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yargı alanında alınan önlemlere ait Cumhurbaşkanı kararnamesinde değişiklik yapılmasına dair Cumhurbaşkanı kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararnameyle yapılan düzenlemeye nazaran, yerleşim yeri; Adıyaman vilayet merkezi ile Çelikhan, Samsat, Besni, Gölbaşı ve Tut ilçeleri; Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçeleri; Hatay vilayet merkezi ile Antakya, Defne, İskenderun, Arsuz, Belen, Samandağ, Hassa, Kırıkhan ve Yayladağı ilçeleri; Kahramanmaraş vilayet merkezi ile Dulkadiroğlu, Onikişubat, Afşin, Elbistan, Ekinözü, Nurhak, Göksun, Türkoğlu, Pazarcık ve Çağlayancerit ilçeleri; Malatya vilayet merkezi ile Battalgazi, Yeşilyurt, Arguvan, Kale, Yazıhan, Akçadağ ve Doğanşehir ilçeleri olan gerçek ve hükmî bireylerin 6 Şubat prestijiyle keşidecisi olduğu çekler bakımından ibraz müddetleri 9 Haziran’a kadar durduruldu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar