Parapiyasasi.net
Sarsıntıdan etkilenen 10 vilayet için 12 bin 700 sıhhat çalışanı atanacak
Yazar: -10 Mart 2023
7

Koca, toplumsal medya hesabından, “depremden etkilenen 10 vilayetten birinde hizmet için isteğe bağlı yer değişikliği kurası”na yönelik açıklamada bulundu.

Depremlerin etkilediği Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa için öteki 71 vilayetten isteğe bağlı yer değişikliği kurası ile 12 bin 700 atama yapılacağını belirten Bakan Koca, şu bilgileri paylaştı:

“İsteğe bağlı atamalardan 1881’i uzman doktor, 249’u doktor, 146’sı uzman diş tabibi, 232’si diş tabibi, 81’i eczacı, 4 bin 255’i hemşire, 1302’si ebe, 4 bin 24’ü sıhhat memuru ve teknikeri, 530’u öbür kümelerdeki sıhhat çalışanı atamasıdır. Sıhhat Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesindeki İsteğe Bağlı Vilayetler Ortası Yer Değişikliği Kurası için müracaatlar İşçi Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılıyor, son gün 15 Mart.”

Yerleştirmelerin 30 Mart’ta noter huzurunda yapılacağını kaydeden Fahrettin Koca, “Yerleştirmede öncelik, sırasıyla hizmet puanı ve hizmet müddeti daha yüksek işçide olacak. Hizmet puanı ve hizmet müddeti birebir olanlar ortasında tercih kurayla belirlenecek.” tabirini kullandı.

Bakan Koca, ayrıntılı bilgiye “http://pbs.saglik.gov.tr” adresinden ulaşılabileceğini kaydetti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar