• YARIM ALTIN
  5.540,00
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0212
  % 0,04
 • € EURO
  28,8876
  % 0,05
 • £ POUND
  33,5571
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  3,7054
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,2772
  % -0,03
 • BITCOIN/TL
  732257,157
  % 1,05
 • BIST 100
  7.784,01
  % 1,35

Şekib Avdagiç’den iş dünyasına ‘istihdamda öncelik’ daveti

Şekib Avdagiç’den iş dünyasına ‘istihdamda öncelik’ daveti

İTO’dan yapılan açıklamada, Yeşilköy’deki Atatürk Havaalanı THY Kargo binasında bulunan İTO Sarsıntı Uyum Merkezi’nin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü belirtilerek, merkeze yanaşan tırlara yüklenen yardım materyallerinin 2 metotla temin edildiği bildirildi.

Açıklamada, İTO üyelerinin ürettiği ya da satın aldığı muhtaçlık materyallerinin direkt merkeze gönderildiği belirtildi. Ayrıyeten, devletin ilgili kurumlarıyla uyum halinde tespit edilen tüm aktüel gereksinimlerin satın alınarak tır ve kargo uçaklarıyla bölgeye sevk edildiği kaydedildi.

“Ayni gereç yardımlarını Yeşilköy’deki İTO Zelzele Uyum Merkezimize bekliyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen İTO Lideri Şekib Avdagiç, yardımları gereksinim odaklı yaptıklarını aktararak, “Bunun için de AFAD başta olmak üzere hem İstanbul Valiliğimiz hem de zelzeleden etkilenen bölge vali ve kaymakamlarımızla tam bir uyum içinde çalışıyoruz.” tabirini kullandı.

Yardım gereçlerinin Yeşilköy’deki Atatürk Havaalanı THY Kargo binasında bulunan İTO Sarsıntı Uyum Merkezi’nde toplandığını bildiren Avdagiç, “Deprem bölgesinde gereksinimler sürüyor ve elbette ki sürecek. Tıpkı gereç yardımlarını Yeşilköy’deki İTO Sarsıntı Uyum Merkezimize bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Avdagiç, tasnif ettikleri yardımları bugüne kadar 82 tır ve 8 uçak ile bölge vilayetlerinde muhtaçlık sahiplerine ulaştırdıklarını aktararak, aktüel gereksinimleri anbean takip ettiklerini ve bölgede yeni neye gereksinim varsa ilgili kurumlardan bilgileri almaya devam ettiklerini kaydetti.

Bölgede hem sarsıntı sürecinde hem de zelzele sonrasında gerekenlerin yapılması için seferber olduklarını belirten Avdagiç, “İş dünyası olarak üzerimize bir misyon daha düşüyor. Üyelerimizi, sarsıntıda ziyan gören ve İstanbul başta olmak üzere çeşitli vilayetlerimize yerleştirilen depremzedelere istihdamda öncelik vermeye çağırıyoruz.” tabirlerini kullandı.

YORUMLAR YAZ