Parapiyasasi.net
Teknoloji bölümünde işten çıkarma dalgası sürüyor
Yazar: -23 Mart 2023
10

Şirketin ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu’na (SEC) yaptığı bildirimde, gelecek 18 ay içinde 19 bin kişinin işine son verilmesinin öngörüldüğü aktarıldı.

Açıklamada, bu sayının şirketin mevcut iş gücünün yüzde 2,5’ine denk geldiği belirtilerek, işten çıkarmaların yarısından fazlasının idari işlerdeki çalışanları etkileyeceği kaydedildi.

Salgında işçi sayısını kıymetli ölçüde artıran teknoloji şirketlerinde işten çıkarma dalgası devam ediyor.

Yükselen enflasyon ve muhtemel resesyon, telaşlara neden olurken bilhassa ABD’de birçok teknoloji şirketi, geçen yıl prestijiyle binlerce kişiyi işten çıkarma ya da yeni işe alımlara orta verme kararı almaya başlamıştı.

Bu şirketler ortasında Meta, Amazon, Microsoft ve Google’ın ana kuruluşu Alphabet üzere teknoloji dalının önde gelen firmalarının bulunması dikkati çekmişti.

Son olarak Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta, 10 bin çalışanının daha işine son vermeyi planladığını duyururken, ABD’li e-ticaret devi Amazon gelecek haftalarda 9 bin çalışanını daha işten çıkaracağını açıklamıştı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar