Parapiyasasi.net
Teknopark İstanbul, oyun kesiminden 400 girişimciye mesken sahipliği yapacak
Yazar: -05 Mayıs 2023
8

HANDE BERKTAN

Dört yüzün üzerinde firma ve dokuzbin üçyüzün üzerinde AR-GE çalışanıyla derin teknoloji merkezi, Teknopark İstanbul’un Genel Müdürü Bilal Topçu, İstanbul Beyoğlu’nda açtıkları Kuluçka Merkezi’nde oyun kesimi teknolojileri, AR, VR alanlarında proje geliştiren 400 girişimciye konut sahipliği yapacaklarını söyledi. Bilal Topçu ”Teknoparklarda geçerli olan vergisel dayanaklar kuluçka merkezinde de geçerli olacak. Kira almak yerine küçük fiyatlarla dayanak olmaya uğraş ediyoruz. Girişimcilerin marka kıymetini oluşturmadan, iş kontratı dayanaklarına kadar danışmanlıklar veriyoruz.” dedi.

Teknopark İstanbul’da hangi projelerin daha çok yer aldığını sorduğumuz Topçu “Türkiye’de yüze yakın teknopark var bunlar içerisinde yazılım daha çok yer alıyor. Biz de ileri teknoloji diyebileceğimiz biyoteknoloji, yapay zekaya dayalı yazılım, savunma sanayi, güç, siber güvenlik, ulaştırma teknolojileri projelerini kabul ediyoruz. Kuluçka Merkezimizde de birçok yeni teşebbüse konut sahipliği yapıyoruz. Karadeniz’den çıkarılan doğalgaz projesi, Türkiye Deniz Kuvvetlerine katılan TGC Anadolu üzere büyük projelerde katkılarımız var. Sismik Araştırma Gemimiz Oruç Reis Teknopark İstanbul’da yapıldı. Doğalgazı çıkaran kaşif gemimizin robotlarını, Teknopark İstanbul’da bir teşebbüsçü firmamız geliştirdi. Aselsan savaş sistemlerini bizde geliştirdi. Bu örnekler bizi gururlandırıyor. Öteki teknoparklara nazaran farklılaştırdığımız kimi projeler. Tüm AR-GE projelerine çok farklı teşvik ve takviyeler var” açıklamasını yaptı.

Yeni yatırım alanlarına dair Bilal Topçu “Ümraniye’de finansal teknolojiler alanında kuluçka merkezini bu yıl içerisinde açacağız. Teknopark İstanbul olarak help cube hızlandırma projesini başlattık. Sarsıntı, sel, çölleşme üzere alanlarda çalışan teknoloji projelerini çağırdık. Teknopark İstanbul’da 3. etabı tamamladık. 65bin metrekare binamızda yerli, yabancı büyük firmalara konut sahipliği yapacağız. Boeing, Accenture, üzere küresel firmalar teknoparkımızda faaliyet gösteriyor.“ dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar