• YARIM ALTIN
  5.534,00
  % -0,13
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9802
  % 0,22
 • € EURO
  28,7904
  % 0,25
 • £ POUND
  33,5798
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  3,7093
  % 0,22
 • РУБ RUBLE
  0,2800
  % 0,44
 • BITCOIN/TL
  718208,290
  % 1,37
 • BIST 100
  8.088,71
  % -0,37

Threads 70 milyon kullanıcıya ulaştı

Threads 70 milyon kullanıcıya ulaştı

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Threads hesabından platforma kayıt olanların sayısına ait son dataları paylaştı.

Zuckerberg, “Bu sabah prestijiyle Threads’e 70 milyon kayıt oldu. Beklentilerimizin çok ötesinde.” sözlerini kullandı.

Threads’in kullanıcı sayısındaki süratli artışta, kullanıcıların Instagram hesapları aracılığıyla platforma giriş yapabilmelerinin tesirli olduğu belirtildi.

Threads, çarşamba günü kullanıma açılmıştı

Meta, Twitter’a rakip yeni toplumsal medya platformu Threads’i çarşamba günü kullanıma sunmuştu.

Arayüzü Twitter ile benzerlik gösteren Threads ile ilgili açıklamasında Meta, Threads’in metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram takımı tarafından oluşturulmuş yeni bir uygulama olduğunu bildirmişti.

Yeni platformda karakter hududunun 500 olduğu belirtilen açıklamada, kontaklar, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğunda görüntülerin da paylaşılabileceği kaydedilmişti.

Twitter, Threads nedeniyle Meta’yı dava etmekle tehdit etmişti

Threads kullanıma açılmasının akabinde ağır ilgi görürken Twitter, Threads nedeniyle Meta’ya karşı yasal süreç başlatma ihtarında bulunmuştu.

Twitter’in avukatı Alex Spiro, Zuckerberg’e gönderdiği mektupta, Meta’nın Twitter’in ticari sırlarını ve öbür fikri mülkiyetini sistematik, kasıtlı ve yasa dışı halde berbata kullandığına dair önemli tasa duyulduğunu belirtmişti.

Meta’nın geçen yıl eski Twitter çalışanlarını işe aldığına işaret eden Spiro, şirketin kasıtlı olarak bu çalışanları birkaç ay içinde Meta’nın “taklit” Threads uygulamasını geliştirmeleri için görevlendirdiğini sav etmişti.

Twitter’ın sahibi Elon Musk da Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Rekabet hoş, hile değil.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Meta’nın İrtibat Yöneticisi Andy Stone ise Twitter’in avukatının mektubuna cevap olarak Threads’in mühendislik grubundaki hiç kimsenin eski bir Twitter çalışanı olmadığını belirtmişti.

YORUMLAR YAZ