THY korona virüs nedeniyle tüm dünyanın hayatı durdurma kararı alması karşısında önlemlerini artırmaya devam ediyor. Önce dış hat uçuşlarının durdurulduğunu açıklayan THY şimdi de iç hat uçuşları konusunda durdurma aldığını açıkladı.

Tarihler

İç hatlar için 20 nisan tarihini baz alırken dış hatlar için ise 20 Mayıs şeklinde konuştular. Uçuşların bu tarihlere kadar kesin bir şekilde durdurulduğunu belirten açıklamada alınan önlemler kapsamında olduğu da bildirildi.

3 Nisandan İtibaren

Yapılan açıklamada uçuşların iptali ile alakalı olan tarihin ise 3 Nisan olduğu da bildirildi. Pandemi dolayısıyla tüm ülkelerin ve hava yolu firmalarının da oldukça olumsuz etkilendiği ortaya çıktı. Birçok firmanın iflasının söz konusu olduğu da biliniyor. Turizm ve hava yolu şirketlerinin gelirlere olan etkileri de bu bağlamda azalma göstereceğinden dolayı ekonomi de bazı dalgalanmaların olması beklentisi giderek yükseliyor. THY ile birlikte öze hava yolları da resmi otoriteler tarafından alınan kararlar gereği yut içi ve yurtdışı uçuşlarını durdurmaya başladı.