Parapiyasasi.net
Türkiye Sigorta/Benli: Birinci çeyrek sonuçları beklediğimizden yeterli
Yazar: -05 Mayıs 2023
5

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli “2023 birinci çeyrek sonuçları bizim bütçelediğimizden ve beklediğimizden bir ölçü daha güzel geldi” dedi.

Bloomberg HT mikrofonlarına konuşan Benli “Kârımız geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 75 oranında artışla 537 milyon liraya ulaştı. Birinci çeyrek prestiji ile pazar hissemiz yüzde 12,2’den 13,2’ye yükseldi. Hem pazar hissesini büyütüp hem de prim artışını sağladık. Önümüzdeki periyotta de bu performansın artarak süreceğini bekliyoruz. Zelzelede 6,7 milyar lira ödeme yapacağımızı öngörüyoruz. Bunun hali hazırda 3 milyarını ödemiş durumdayız” ” tabirlerini kullandı.

Benli “Bu yıl temettü vererek temettü endeksine gireceğiz” dedi.

Benli “Sektör olarak aslında biz bu sarsıntıya de sarsıntının sonuçlarına da hazırdık. Farkındalık açısından ise vatandaşın sigortalılık oranını istediğimiz noktaya getiremediğimizi gördük. Zelzele sonrası yüzde 5 artan oranlar, bugün prestiji ile baktığımızda yine düşme eğiliminde” biçiminde konuştu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar