Parapiyasasi.net
Ziraat Bankası sendikasyon sağladı
Yazar: -07 Nisan 2023
9

Ziraat Bankası geçen yıl aldığı sendikasyon kredisini yeniledi.

Bankadan yapılan açıklamada 423 milyon dolar ve 779 milyon euro olmak üzere toplamda 1,3 milyar dolar büyüklüğünde sendikasyon kredisi temin edildiği duyuruldu.

Açıklamada sendikasyon kredisinde yenileme oranını yüzde 103 olduğu belirtildi.

367 gün vadeli, euro ve ABD doları cinsinden iki dilimden oluşan kredinin koordinatörlüğünü Abu Dhabi Commercial Bank PJSC ve Emirates NBD Capital Limited gerçekleştirirken, Emirates NBD Capital Limited ve Standard Chartered Bank sürdürülebilirlik koordinatörleri olarak vazife aldı.

Açıklamada sendikasyon kredisinin maliyetine ait ayrıntılar yer almadı.

Açıklamaya nazaran kredi 25 ülkeden 52 bankanın iştirakiyle yenilendi.

Çakar: Dış ticaretin finansmanına katkıyı sürdüreceğiz

Sendikasyon kredisine dair açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar,
“Deprem Dayanak Paketi kredilerinin sürdürülebilirlik kriteri olarak belirlenmesiyle, memleketler arası muhabir bankalarımızın da sürece hassaslığını ve yapmış oldukları toplumsal katkıyı memnuniyetle gözlemledik. Ziraat Bankası olarak temin ettiğimiz bu kaynakla, dış ticaretin finansmanına katkı sağlamayı sürdüreceğiz. Son yıllarda artan dış ticaret hissemizi, dış finansmanda derinleşme ve çeşitlendirme istikametinde atacağımız adımlarla ileriye taşımayı ve muhabir bankalar, milletlerarası yatırımcılar ve tüm dış paydaşlarımızla yakın işbirliğimizi kararlılıkla sürdüreceğimizi belirtmek isterim” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar