Parapiyasasi.net
Kızılay Kripto Bağışını Onayladı: Bu Altcoinler ile Yapabilirsiniz!
Yazar: -08 Şubat 2023
11

kizilay deprem yardimlari icin kripto para kabul etmeye basladi 768x461 1

Depremde yardımların daha süratli ulaşabilmesi ismine başlatılan kripto para atılımına bu altcoinler ile Kızılay da katıldı. Kriptokoin.com olarak Kızılay ve Ahbap Vakfı’nın kripto para hesaplarını sizler için paylaştık.

Kızılay bu altcoinler ile bağış kabul etmeye başladı

Türkiye’de Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen zelzelede yardımların daha süratli ulaşabilmesi için başlatılan kripto para atılımına Kızılay da dahil oldu. Kızılay, resmi internet sayfasında kripto para bağış sayfası oluşturdu. Kızılay’ın kripto para ile yapılan bağış hesaplarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

turk kizilay kripto para birimleri ile bagis yontemlerini acikladisdfvsdfb

Kızılay’ın resmi sitesinden kuruma Bitcoin, Ethereum, USDT, USDC, Polkadot ve AVAX ile yardımlar yapılabiliyor. Bununla birlikte kuruma yardım yapılabilecek kripto para sayısı da her geçen dakika ve saat artış göstermektedir.

Ahbap kripto para yardımlarını başlatmıştı

Sanatçı ve müzisyen Haluk Levent’in liderlik ettiği AHBAP Vakfı, ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketinde faal rol oynamaktadır. Bununla birlikte vakıf, depremzedeler için süratle bağış toplamaya devam etmektedir. Ahbap Derneği Lideri Haluk Levent, zelzelenin akabinde kendisine gelen taleplere kayıtsız kalmadı. Sanatçı, bağış toplama faaliyetlerinde değerli bir adım olarak nitelendirilecek bir prensip imza attı. Bununla birlikte Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda MASAK ile görüşme yaptıklarını belirtti ve bir hafta mühletle sabit kripto para toplamak için bir dijital cüzdan açma müsaadesi aldıklarını paylaştı.

Haluk Levent tarafından yapılan paylaşımda BEP20 ağında bulunan “0xB67705398fEd380a1CE02e77095fed64f8aCe463” cüzdan adresi paylaşılarak sabit kripto para bağışlarının bu cüzdana yapılabileceğini söyledi. Ahbap’ın öteki adresleri ise şu formda:

ERC20 Ağı Transferleri: 0xe1935271D1993434A1a59fE08f24891Dc5F398Cd

BEP20 Ağı Transferleri: 0xB67705398fEd380a1CE02e77095fed64f8aCe463

Avalanche Ağı Transferleri: 0x868D27c361682462536DfE361f2e20B3A6f4dDD8

Bununla birlikte birçok kripto para kullanıcısının ısrarla talep ettiği ve milletlerarası bağışların daha süratli iletilebileceği konusundaki ısrarlı talepleri de olumlu sonuç almış oldu. Ayrıyeten bir hafta müddetle açık olacak kripto para cüzdanı aracılığıyla Türkiye’de zelzeleden etkilenen vatandaşlara yardım etmek isteyen birçok kripto şirketi için de bir yol sağlanmış oldu.

Bscscan üzerinden denetim edildiğinde yapılan bağışların süratli formda Ahbap’ın kripto cüzdanına gönderilmeye başladığı görülmektedir. Ayrıyeten paylaşımın yapılmasından sonra yarım saat içinde 80.000 doların üzerinde kripto paranın gönderildiği görülmüştür. Bu meblağ süratle artmaya devam etmektedir. Bununla birlikte Haluk Levent, paylaşımında toplanan ölçünün şeffaf halde izlenebileceğini belirtip kendi hesabı üzerinden makbuz paylaşımı yapacağını da söyledi.

BtcTürk’te adres paylaştı

Yardımların süratli olması için öbür devlet kurumları ve kripto para borsalarını da harekete geçti. Bununla birlikte Türkiye’nin kripto para borsalarından biri olan BTCTürk de bugün 5 devlet kurumu için kripto yardım adresleri oluşturduğunu açıkladı.

Beraberinde yapılan paylaşımda; Kızılay, AFAD, Temel Muhtaçlık Derneği (TIDER), Hayata Dayanak ve Toplum Gönüllüleri (TOG) kurumları için adresler yayımladılar. Bu yardımlar için Bitcoin, Ethereum ve USDT kripto paraları seçildiği söylendi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar